***************************************************************
Torinka
***************************************************************

Celým jménem Adorable Athena of Great Olympia :-)

S paničkou od Torinky jsem v kontaktu téměř každý den, možná proto úplně zapomíním o Torince psát zrovna tady, že mi to ani nepříjde, pořád dostávám fotečky a neustále nové informace a za to hrozně moc děkuju !!! Vím, že existujou lidi, kteří různé odchovy příliš řeší, tak rovnou píšu, že u Torinky to opravdu není třeba, budou lidi, kterým se třeba líbit nebude, Torinka měla problém při porodu, nechtěla ven, i když díky Katce se ven pěkně dostala a díky ní je zdravá a hlavně žije ! :-)) Nicméně při příchodu na svět si porušila nervíček nad levým očkem a občas je to prostě vidět, takže až to očko příjde maličko jiné, je to díky tomu :-) Proto Torince byla vybraná rodinka, která jí dá lásku, pohyb na zahrádce, další bíglí kamarádku a která něco takového opravdu nebude řešit :-) Přesně takovou rodinku se mi pro naší blondýnku podařilo najít a já jsem za to neskutečně šťastná !! Torinka pořád roste a očko se prý zlepšuje, hlavička se jí lepší a myslím, že do budoucna určitě nějakou výstavu zkusí, když to půjde, není to vada vylučující z chovu, je to prostě úraz, který se stal při porodu, co je ale důležité je to, že očko není poškozené, od malá nás Katka Malíková kontrolovala, zda je vše v pořádku a opravdu zrak poškozený není a Torince to v jejm řádění a lítání na zahrádce opravdu nijak nepřekáží ! :o))) Napsala jsem to, protože vím, že lidi zajímá, co má s očkem a ptají se, tak teď je to jasné :-) Každopádně je to slečna úžasňáková, momentálně taky pěknej bíglí puberťáček a je prostě kouzelná a já se moc těším, až jí taky jednou uvidím ! Tak a dost povídání, teď už tu budou jen dopísky od paniček a aktualizované galérky !! :-)


29.1.2011 -  Je tu další aktulka od Torinky !! :-) Tentokráte nový dopísek (vložím večír) a hlavně nové fotečky !! Z Torinky je nádherná slečna, hlavinka se zas o něco vylepšila no a prostě jí to celkově moc sluší !!! Je krásně osvalená a prostě to naše miminko vypadá naprosto spokojeně !! Doufám, že se fotečky budou líbit !! :)


27.10.2010 -  Uběhl další měsíc a z Torinky roste krásná mladá dáma :-) Už to nen tak malinké štěńátko, už je to téměř půlroční slečinka, která začíná krásně spolupracovat při poslušnosti, začíná se na to více soustředit a taky má za sebou první hodinu tréninku agility!! Z toho mám neskutečnou radost, jak jsme předpokládala i douala, tak i Torinka ukázala, že tenhle sport pro ní opravdu bude něčím, co jí bude moc bavit, krásně probhala bočnicemi, zkusila lávku, které se vůbec nezalekla a tunýlky, prý už teď na první hodině byla dost rychlá a hlavně i hezky ovladatelná, no prostě mě to neskutečně potěšilo !!! :-)) Geny maminky se projevují a navíc je Torinka úžasně mazlivá, což má zase více od tatínka Písmejkra :-) Další důkaz, že spojení prostě bylo správné a já mám z toho radost :-) Torinka má navíc krásnou kostru, úžasně mohutnou hlavičku a trošku přeroste malou maminku :o)) Myslím, že bude mít tak 37, max. 38 cm, podle mě je nastejno s Bubínkem, což je vejška dle mého akorát :o) Očíčko je sice vidět, ale po dalším vyšetření se opět potvrdilo, že je to jen povrchové, samo očko je v naprostém pořádku ! :-) Hlavinka se ale od minula celkově zlepšila a to ještě chvilku porosteme :-) Luccynka se pro Torinku stala parťákem do života, nedají bez sebe ani ránu a jsou schopné na zahrádce řádit třeba po celý den !!  A teď už slibované fotky :o)) Moc děkuju paničce Káje a její mamince Petře, za posílání a téměř denní zprávičky, je to prostě úžasné ! :))))))


27.9.2010 -  Konečně jsem se odhodlala napsat pár řádků o naší Torince. Je to něco málo přes 2 měsíce, co ji máme doma. Přivezli jsme si ji 19.7. Její první kroky po zahradě byly suverénní a po chvilce přemýšlení se začala seznamovat s naší dvouletou bígličkou Lucy. Lucy byla velmi překvapena, až poněkud zaražena, co to jako doma je, co jí to páníčci udělali :o)))) Z jejího překvapeného výrazu se dalo vyčíst jediné „Proboha, co je to za škvrně??!“. Po pár minutách se holky odvázaly a začaly řádit jako správní bíglíci :o)) Torinka se díky Lucynce velmi rychle rozkoukala a večer k našemu překvapení nebylo ani žádné plakání. Holčiny spaly s paničkou a vůbec si nestěžovaly :o)) Torinka po první noci byla spokojená a hned šla zkoumat zbytek zahrady, který včera večer ještě nestihla. Velmi legrační nám připadalo její štěkání a bojovný postoj ke keříkům a stromečkům. S rychlostí v běhu se vrhala do kulatých keříků, které válcovala a doslova trhala. Tato „keříková vášeň“ po 2 měsících u nás doma stále trvá. S ostatními členy naší „ZOO“ jsme ji začali seznamovat až na další den. Králík ani morčátka se jí na poprvé moc nezdály, štěkala na ně a vrčela :o)) Bylo to vtipné ji pozorovat, jak se jich bojí. :-D

Teď  je doslova miluje (a to do slova a do písmene, prý v mističce by byly taky mňaaam :o)) ). Každý den nám pomáhá s úklidem mističek a s kontrolou, jestli jsou morčátka tam, kde mají být a někdo náhodou nemá víc papání, než Torinka :o)) Její velkou zábavou je vytahování zeleniny přímo z jejich morčatárny.  Taky velkou atrakcí pro  naše holčičky jsou morčecí miminka, ty když se narodí, tak je holky hned kontrolují, jací jsou a tak. Vždycky ty jejich nechápavé nadšené výrazy nemají chybu :o)). U nás se morčátka sžila s pejsky natolik, že už je vyhlíží a psí holky jim vždycky oblizují čumáčky :o)). Ikdyž Torinku musíme pořád hlídat. Její lovecký pud je mnohem silnější, než je tomu u Lucynky. Naše bígliny jsou polovičními vegetariány. Milují vše od jablek, přes papriky, ředkvičky, okurky, mrkve (i s natí :D) až po rajčátka. Torinka přišla na chuť dokonce i cuketě, kterou doslova vydlabala :o) . Její apetit je neskutečný. Jak měla ze začátku problémy s papáním, teď si to vynahrazuje, dostává víc než má [ale ona to vyběhá, je to torpédko celodenně řádící na zahradě] a před Lucynkou si hlídá misku. Hlídá ji až takovým způsobem, že se Lucy neodváží tam vůbec čumáček strčit. To Lucy je jiná, ta se s Torinkou s radostí podělí. Lucynka ji adoptovala za svou a vyloženě ji hlídá. Jsou ovšem dny, kdy jí má plné zuby, protože Torča jí je pořád v patách a je hrooooozně velká zábavička Lucynku oždibovat :o)) Torinka se pomalinku učí běhat při kole (malé upřesnění: Její nejdelší trasa prozatím byla maximálně nakonec naší ulice, v podstatě se jen po pár metrech učí jak to do budoucna bude vypadat, takže absolutně žádná zátěž, na to je ještě čas :), což i to jí nebrání za jízdy do Lucy šťouchat. Prostě je to náš živel a nedokážeme si ji představit jako byťáka. K Torince ta zahrádka vyloženě patří a bez ní by byla ztracená. Má dny, kdy se hrozně ráda a strašně mooc mazlí, je to taková pusinkovací princeznička :o)) Má několik pohledů, od toho úplně hloupoučkého až po takového čertíka „jen vystrčit růžky“. Jak se na chvíli zastaví a začne se rozhlížet, už zpozorníme a čekáme, co dalšího vyvede.. :o)) Oblibou je tahání bot .. To se vždycky podívá, jestli ji někdo sleduje a v rychlosti botu odtáhne někde a čeká, až ji začneme honit, to je totiž oobrovská srandace :o))))

Jsme velmi rádi, že Torinku máme, život bez ní by byl o hodně chudší. I Lucynka je spokojenější, když má doma diblíka, se kterým může trávit celý den.