Ústecký psí festival

To, že pojedeme do Ústí, podívat se na již druhý ročník psího festivalu, jsem se dozvěděla asi tři dny před tím, než se konal :) Prostě a jednoduše mi napsal Pavel Hačko, že jede a že jedeme s ním, no mohla jsem snad něco namítat ? :o) Dlouho jsme se neviděli, takže jsem se moooc těšila na bezva den a že bezva teda byl :-) S sebou jsem vzala voříšky Majkýska s Fionkou a z bíglů jakožto jejich zástupce vyrazila Lillynka, která si pobyt na čerstvém vzduchu zaslouží :o) Sherrynka se Žažou zůstaly doma s malou Trixi, která by ještě mezi tolik psíků nemohla, páč ještě nemáme očkování komplet, chybí nám vzteklina a riskovat, že by nás nepustili, se mi nechtělo, přece jen to není zrovna za rohem :o) Nicméně myslím, že holky starší opravdu nelitovaly, že zůstaly doma, bylo takové horko, že by jim to nedělalo moc dobře, kdežto ostatním tyhle horka nijak nevadí :-). Domu pak přišla mamka, takže tu ani nebyly samy a venku taky byly, takže vše bylo jak má být :o))). Já vstávala asi v půl sedmé, což byl velký šok, na to že už normálně vsátvám kolem půl jedenácté, tělo viditelně už dávno tohle neumí a tak se vůbec divim, že sem nakonec vyrazila :-D Na téhle takové malé psí Olympiádě, jak to dnes bylo nazváno, bylo k vidění snad naprosto vše, co jen de, konaly se zde závody ve frisbee a to jak ve freestylu tak v minidistance, pak byly ukázky v agilitky, flyballu, dogdancingu, dále se taky konala místní Voříškyáda :o))), které jsme se samozřejmě museli zúčastnit :-) a taky probíhala soutěž diváků v hodu diskem na dálku a ještě, aby toho nebylo málo, probíhala soutěž o nejlepšího slalomáře mezi psy :-). Já nás nejdřív tedy přihlásila na tu naší výstavičku, Fionku mezi fenky do 40 cm a Majkýse mezi pejsky nad 40 cm, on je sice tak na hranici, ale těžko bych ztíhala pak vystavovat oba a to bych asi nezvládla, navíc Fionce je nejlépe u mě, takže by se někdo musel ujmout Majkýse a sám Pavel si mohl zkusit, že jen držet ho, není úplná legrace, jak se zdá :-DDDD Je to trošku psí magor :-).

Pak začlo hledání stínu pro pejsky, ještě, že jsem s Pájou byla, protože já byla naprosto nepoužitelná (to bylo asi tím vstáváním :-D), který stín vymyslel a to pomocí deky, kterou jsem s sebou vzala, ale oni jsou stejně trdýlka, mohla bych jim vytvořit stínu kolik bych chtěla, ale všichni nakonec stejně leželi na sluníčku :-D. Jak jsem je připla ke kolíku, rovnou k nám přiskočil pan fotograf a začal si fotit voříšky a mě se ptal na nějaké věci, jakože kvůli čemu jsme přijeli, jestli se něčeho z toho budem účastnit, no trošku jsem se ztrapnila, když jsem si myslela, že on si to, co řeknu, píše do mobilu, po zeptání na moje jméno (které je fakt blbé :-D) jsem mu začala diktovat písmeno po písmenku, v půlce jména sem se zeptala, jestli to má, jestli můžu pokračovat a on je maličko nejistě řekl, že to celou dobu nahrává, proto ten telefon je taky u mé pusy :-DDDD. Říkám, to je to vstávání :-). Výstavička začala juniorama, tak jsem měla čas popadnout Fionku a jít si zkusit soutěž o nejlepšího slalomáře, tedy probíhala kvalifikace na finále, tak proč do toho nejít :o) Celé to spočívalo v tom, že měl psík skočit skočku, proběhnout slalomem, jít do tunelu, znovu slalom a nakonec znovu tu skočku, proběhly jsme to bez chyby, ale řekla jsem si, že tam je tolik psíků, že nemusím počítat s nějakým finále, přece jen srovnávat Fionku s velkými psy, to moc nejde :o) No a rovnou jsme šly pak do kruhu. Jsem ráda, když probíhá výstava voříšku ve stylu normální výstavy, kde se hodnotí kondice psa, vztah pejska s páníkem, to jak se pes chová k cizím lidem, je to pro mě lepší, než to, když musím mezi všemi něco předvádět, jsem pak tak zmatená, že neuděláme skoro nic :-D Na téhle výstavě sice rozhodčí chtěli, aby pejsek něco předvedl, ale nebylo na tom postavené konečné pořadí, prostě kdo chtěl, něco ukázal. Psíci se dali normálně do postoje, pak jsme se ukázali v pohybu a pak jsme chodili jednotlivě, paní rozhodčí se na každého podívala, zkontrolovala srst, to jak se k ní psík chová a pak zkontrolovala pohyb :o) Nakonec jsme tedy s Fionkou i něco málo ukázaly a Fionka se líbila moc, takže společně s dalšíma dvěma fenečkama postoupila do finále, které nás čekalo odpoledne :-).

Rychle jsem běžela Fionku vyměnit za Majkýse a už lehce spocená jako šunka :-D jsem letěla znovu do kruhu, tentokrát mezi velké pejsky :o) Majkýs je vážně neuvěřitelnej, byla už pokročilá hodina, horko jako blázen a na dost psících to bylo už hodně vidět, v pohybu i v tom, že se jim nechtělo až tolik spolupracovat, ale kdepak my a horko, nám je to úplně jedno :-D Ukočírovat Majkýse v pohybu mě tentokrát stálo maximum sil, ale tak nějak jsme to zvládli, pak přišel na řadu postoj, viděla sem že obě paní rozhodčí měly z Majkýse opravdu záchvat, páč to asi do teď neviděly :-DDD. Ale Majk samo postoj ukázal, je to přece profík :o) Pak každý pejsek něco předváděl, jenže každý pejsek to předvedl normálně v klidu, žádnej stres, ale opět kdepak my :-) Dala jsem Majkovi, aby udělal osmičku, no nevím co to bylo, každopádně mi každou nohu oběhl tak desetkrát neskutečnou rychlostí, bylo to všechno možné, ale osmička opravdu ne :-D, pak už jsem se zmohla jen na to, aby udělal výskoky s otočkou pro dobrůtku, zcela vyčerpána jsem se vrátila zpátky na moje místo a čekala nakonec jako na smilování :-D I Majkýs se probojoval do finále, no měla jsem radost, opět se moji voříšci neztratili, jsou to šoumeni :o))) No a pak čekalo čekání, kterým jsme si zpestřili nějakým tím jídlem, pitím (nealko samo :o) a koukáním na frisbí a na různé ukázky, jediné co bych k tomu všemu brala, by bylo opravdu o fous menší horko, psíky jsem pak přemístila k tamní budově, do stínu, vzali jsme je taky trošku protáhnout, to je jasné :o)). No a odpoledne došlo na všechny možný finále a rozdávání cen, tím že už to bylo všechno v tom finálním kruhu, jsem měla možnost pořádně vidět, kolik je tam lidí a jak úžasně fanděj, no paráda :o)) a to už spousta z nich byla pryč, protože to byli lidi kteří nedopadli na výstavičce a odešli, i tak to na to pořádné tleskání a fandění stačilo :o))).

Došla řada i na finále nejlepšího slalomáře, já měla psíky daleko, nijak sem nepočítala s tím, že bychom mohly bojovat s těmi nejlepšími, nicméně najednou bylo voláno naše jméno, tedy jméno Fionky :-D Těžce jsem zpanikařila, byly postavené dva stejné parkurky (stejné jako před tím) vedle sebe a postupoval ten rychlejší, já s Fionkou nastoupila proti border kolii, celá zmatená (jako vždy :-D) jsem se jen hystericky smála, že jsme tam uplně zbytečné :-D Nicméně všichni do toho šli, tak jsme nemohly bejt za hambářky a na start jsme se tedy taky postavily, hned jsem viděla, že borderka je o kus napřed, nicméně, když jsme se vracely, soupeři udělali chybu a museli opakovat slalom, mezitím se Fionka zcela bezchybně a naprosto užasně rychle, dostala do cíle :o)) Nakonec zbyli 4 nejlepší, Fionka, superrychlá malá šeltinka, ale opravdu užasná a dvě borderkolie, jejichž rychlost byla opravdu nepřekonatelná :o) My teda prohrály boj už se šeltinkou, nejen, že už jsem byla moc zbrklá a udělaly jsme chybu, ale i kdyby chyba nebyla, tak tu rychlost, co měla soupeřka, nemáme, opravdu klobouk dolů :o))) Ale i tak jsem na Fionku mooooc pyšná, když si vemu, že tak malé zvířáko se proslalomuje až do finále, no paráda :-))))). Pak probíhalo vyhlašování dnešní voříškiády, Fionka tedy ukořistila v malých fenečkách třetí místečko, šikulka moje ! Dostala na krček červený oříšek a tvářila se hrooozně důležitě :o) Když došlo na vyhlašování kategorie, kde byl Majkýs, počítala jsem s tím samým, nicméně MAJKÝS SKONČIL PRVNÍ !! Ano je to tak :-DDD Můj prdlouš porazil větší psíky :o) Dostal na krk zlatého oříška a taky věnec buřtů, to byla srandace, samozřejmě se na to hned vrhl, což se novinářům moc líbilo :-D. S Majkýsem jsem pak nastoupila ještě o nejlepšího voříška dne, ale už jsem věděla, že jdeme zbytečně, Majkýs už byl fakt uvařenej a místo toho, aby teda zpomalil, tak to neudělal, ale spíš začal blbnout, neklusal, ale cválal a to prosím i na místě :-D Opravdu jsme se tam motali už jako nudle v bandě :-D Celou výstavu vyhrála fenečka velkého plemene, voříšek samozřejmě, ale opravdu neskutečně krásná a tak strašně milá, prostě krásný zvíře !! :-)) Bylo to opravdu fér, protože ona se předvedla bravůrně a na to že to bylo rok a půl staré telátko, tak s naprostym klidem a elegancí, pohárek jí moooc slušel :-)) A dostala hned do něj granulky, na kterých si pošmákla :o)))) No prostě krásné vyhlášení, moc se mi to líbilo :-)))).

Pak už jsem si vzala všechny pejsky k sobě k lavičce, na které sem seděla a společně jsme sledovali úplné finále freestylu ve frisbí a že bylo na co koukat, deset finalistů předvedlo naprosto úžasné sestavy, jen jsem tiše záviděla, že nejsem schopná se k něčemu takovému dokopat, přitom vím, že s Majkýsem by to vážně šlo, no jo sem lenoch O:-) Ale třeba jednou .... :-D Jak bylo po všem, tak jsme hned vyrazili, vedrem už jsme byli naprosto umordovaní a já musela už spěchat za ostatníma, už jsem dostávala zprávičky, že naše nejmenší začíná truchlit, tak jsem jela na další šichtu, venčit znovu i s miminem :o)))) Moc děkuju Pavlovi, byl to naprosto úžasný den a já se těším na další podobnou akcičku, kam už teda vemu určitě všechny psíky !!! :-))))) A teď fotečky, nebudu dělat galérku zvlášť, byla by to škoda, naprosto všechny fotky jsou úžasné a povedené, tak proč z galérky oddělovat fotky kde jsme jen my, jen se pokochejte i frisbí fotkama !!! :o))) Jinak na té první fotce, to nejsem já !!! :-D To je člověk, tvářící se jako kakabus a přemýšlející o tom, zda na horko umře, nebo vydrží ještě chvilku :-DDD Majkýse a Fionku už určitě poznáte, takže i netřeba nějakých popisků, pěknou podívanou !!! :-))) ODKAZ NA GALÉRKU :o)