Loučovická smečka

AKTUALIZACE 7.1.2010 - 18:30

Jak jsem slíbila, tak dodržuji a aktualizuji to, jak se všechny holčičky mají :) Rovnou píšu, že všechny holčičky se mají přímo báááááječně, jsou šťasné jako blešky a to je uplně nejvíc nejlepší zpráva :o)))) Ale, abych to nepopisovala tak hromadně, tak hezky popořadě :-)).

TONIČKA - už je tu psáno, že Tonička bydlí s Jennuškou ve společném pelíšku, psala jsem taky, že Tonička nebude psík, který řádí od rána do večera, ale že to bude spíše samotář, no tak to není tak uplně pravda :o) Jednoho zimního večera, když jsme s Ivankou venčily, se Tonička rozeběhla proti Žažulce a vyzvala jí ke hře, s Ivčou jsme stály jako opařené a ani jsme nedutaly, jak to bylo kouzelný !! :)) Od té doby je sice Tonička pořád méně hravá než ostatní, nicméně už pěkně rozvázala, miluje balonky a dost si oblíbila Fionku, ty dvě jsou totiž si tak  moooc podobné, že je to až neskutečné, postavičkama i chováním, obě jsou takoví červíci pepíci :o)))))). Nejdříve si tonička svůj pelíšek hájila, nelíbilo se jí, když se mazlila a někdo se přiblížil, doma se ale nedali a bylo jí rozumně vysvětleno, že to jsou kamarádi, tak to tedy nakonec vzdala nooo :o)))))) a nakonec si zvykla, že u nich každou chvilku nějaký ten psík přebývá a krásně si na to zvykla :-) Už má za sebou i první velký výlet, je o něm psáno v novinkách, ten byl na ní ale trošku moc, odrovnala se tak, že musela spinkat do batůžku :o) tak s výletama musí prostě začít postupně, ale určitě to půjde, narostou svalíky a bude to dobré :) Jinak si Tonička pěkně rozdělila s Fionkou roli uštěkánka, když nemá čas jedna, tak druhá to odštěká, trošku mi příjde, jako by se to Fionce hodilo, že si od toho může odpočinout, že má náhradu !!! Vyčůránci :-D Jinak ale Tonička zapadla opravdu bezvadne, asi díky tomu, že se psíci vůči ní chovali, jak kdyby mezi námi byla odjakživa, tak nějak jsme to začli takhle vnímat všichni, Majk jí okamžitě vzal pod svá ochranná křidélka a spolu s Jennuškou, tvoří Tonička nezbytnou součást Majkýho andílků ! :-))) A teď maličko aktuálních foteček :o).
Vášnivý aportér :-)


Spinkáme :o)))


První společná fotka s Jennuškou :-)


A samozřejmě fotka komplet MAJKÝHO ANDÍLKŮ nesmí chybět ! :o)


ZUZANKA - Zuzanka je holčička, která je taky naprosto neuvěřitelnej mazlík, je prý za vše neskutečně vděčná, prý takového psíka má panička uplně poprvé, že je to až k neuvěření :-)) Nějakou dobu se Zuzanka snažila dostávat skrz dveře, ať do ložnice či ven, kudy odcházela panička, asi ze strachu, že už by se nemusela vrátit, ale začíná si krásně zvykat na to, že panička opravdu vždycky příjde a že sama určitě nezůstane, takže dveře už nechává být, šikulka je to !! I Zuzanka je vášnivý aportér, stejně jako její spolubydlící boseronka Bára, takže Marča musí nosit jeden velký míček a jeden menší míček, aby mohly lítat obě dvě, labrouš Sam si je samozřejmě obě pořádně hlídá !! :))) Už i Zuzanka chodí na výlety, začala hezky pozvolna, chvíli se běhá a aportuje a pak jdou pánici hezky do hospůdky, na chvilku si sednout a to Barča celé prospinká a nabírá síly :-) Taky prý paničku neustále sleduje, hezky se jí drží jako ocásek, k jiným lidem se nijak nepřibližuje, je to prý prostě neuvěřitelné zlatíčko ! :-))) A já mám moc velkou radost, že to takhle vyšlo, i když jsem hned od začátku věděla, že to bude to ono, protože Zuzanka Marču hned od začátku vnímala jako někoho, koho přeci už dávno zná a koho ona bude mít moooooooooc ráda a taky že jo :-))) I Zuzance vkládám pár aktuálních foteček, aby bylo vidět, jak moc dobře se má a jak nádherná princezna to je :-))))))

Zuzanka se svou Bárou a kamarádem Amígem :)


No není úžasná ???


A se svou paničkou :))


Zuzanka alá míčkový maniak :)


ROZINKA - Maminka všech holčiček kromě Bobinky, i když i tu určitě pojala za svoje miminko :o)))) Rozinka přirostla Šárce k srdíčku okamžitě (jak už jsem psala, příjde mi, že Loučovické holky se od začátku chovají ke svým páníkům, jak kdyby s nimi byly odjakživa ! :-))) Domácnost sdílí ještě s cca 14ti letou Toničkou a ještě jedním pejskem, taky už starším - Hipíkem a dohromady tvoří úžasnou trojku :)) Naposledy mi od Šárky přišlo toto (v souvislosti s Toničkou, které v posledních dnech nebylo zrovna moc dobře) - Mám takovej pocit, že zasloužilá maminka Rozinka (prý 8 let, ale zdá se mi mladší) adoptovala jako štěňátko Toničku (kastrovaná, nejméně 14 let) :-D:-D:-D, Pořád jí chce ošetřovat, hrajou si spolu, tiskne se k ní na pelíšku a když jsem teď Tonce čistila ouško a zuby, Tonka vykvikla a Rozi na mě pěkně štěkla. Přeložila jsem si to jako "šmrjááá, dávej pozor!!" :-D:-D:-D - z tohodle jaasně vyplývá, že Rozinka svou roli maminky prostě jen tak nezapomene, vycítila, že Tonička potřebuje psího opatrovníka a tak se jím bez rozmýšlení stala !! :))) Stejně jako ostatní holčičky i Rozinka je úžasný mazlík, od začátku doma vydrží nečůrat a nekakat po dobu nepřítomnosti paničky (ale to umí i ostatní holky) z čehož je znát, že tyhle holčičky, než se dostaly do těch špatných rukou, se neměly špatně, měly lásku a nějakou výchovu určitě taky, prostě ten základ tam daný byl, což je moc moc dobře :-))) A já moc děkuju Šárce stejně jako Marče za neustále zprávičky, za to, že vím, jak se holčičkám vede ! Samozřejmě, ani Rozince nesmí chybět nějaká ta fotečka :o))))

Takhle se Rozinka stará o své nové miminko Toničku :))))


Nerozlučná dvojka :)


Rozinka dala najevo, že právě ona je tím nejlepším vánočním dárečkem a taky že jo !!!


Tentokrát nerozlučná trojka: Rozinka, Tonička a Hipík :-)


DÁŠEŇKA A BOBINKA - Holčičky nežijou sice přímo spolu, ale hoodně blízko u sebe a už se i navštívily :)) Není k ním třeba moc psát, nejvíc totiž napoví samotné galérky, BOBINKY JE ZDE a DÁŠEŇKY JE ZDE, na kterých je vidět, jak se holčičky mají a mají se báječně !!! Obě dvě jsou tulítka milující své páníky, stejně jako ostatní ze smečky :-)) A to je prozatím všechno, určitě jak do budoucna dostanu fotečky, zveřejním je, MĚJTE SE ZATÍM MOC KRÁSNĚ LOUČOVICKÁ SMEČKO !!! :o)))

AKTUALIZACE 10.12. - 13:00

Myslím, že toto už je jedna z posledních aktualizací, co se Loučovické smečky týká (už jen zbývá potom napsat, jak dopadne seznámení Bobinky s novou paničkou), je na čase už jejich příběh ukončit :) Ale samozřejmě jen písemně, život holčiček pokračuje dál a pokračuje naprosto úžasně, tak, jak by moc lidí nečekalo, holčičky našly svoje nové páníky a našly přesně takové páníky, jako každá z nich potřebuje :))) A JÁ VŠEM JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJU !! Samozřejmě obrovské díky patří paní Marcelce, která to vše začala a o holkách začala vše rozesílat a stejné díky patří Markétce, se kterou jsem si pak hodně dopisovala a která mi posílala o holčičkách spoustu informací :-))).

Taaaaaaakže :-) Nejprve tu mám odkázky na tři videjka, PRVNÍ ukazuje, jak jsme Loučovické holky poprvé zahlédly, pěkné silačky to byly ! DRUHÉ ukazuje, jak jsme se maličko začaly poznávat, holčičky si mě začaly prozkoumávat a začaly si brát dobrůtky a TŘETÍ videjko zobrazuje, jak už si ode mě holky braly dobrůtky moc a moc jim chutnalo a poprvé si vzala i Bobinka :))))).

Jak jsem psala, že Tonička je zatím taková nejzamlklejší, tak jsme šly včéra ven, vzala jsem házedlo (Ivanka s Jájou říkaly, že jí doma balonek baví :o) a začala sem házet, nejdřív začala reagovat na vodítku, začala popobíhat, tak jsme šly v parčíku hezky k pomníčku, odložila jsem si :o) a začala házet pořádně, Tonička byla vypuštěná a začala běhat !!!! :))))) S celou smečkou začala běhat pro balonek, chvilkama jsem zavelela, odchytly jsme největší běhače Majkýse, Jennušku a Špionku, aby mohla taky balonek Tonička chytit a ta šikulka ho krásně nosí zpátky !! Taky už se ode mě nechala pořádně prodrbat a začala mě vnímat :o)) Večer je to teda zatím zas o kousek zpátky, ale to si myslím, že taky přejde, je fakt že moje Fionka je večer ve tmě taky uštěkanější, můžou tu tmu prostě nějak vnímat víc, ale jinak už je tam krásné zlepšení, že prej ta teta co házela balonek jako dobrýýýýýýýýýýýý :)))) Odkazy na videjka jsou ZDE a ZDE :o))).

Rozinka, která je u Šárky společně s Bobinkou, tak ta zůstává !!!! :)))))))))) Šárka se do ní prostě úplně zamilovala a už jí nemůže dát pryč, takže Rozinka má též trvalý domov a myslím, teda nemyslím, já to vím, že je to také ten nejlepší domov, jaký vůbec tahle fenečka mohla získat !! :)))) S Bobinky se stal absolutní mazlík, prej má naprosto krásná kukadla :)))) Ale Šárka psala, že Bobinka potřebuje pohybu opravdu více, než Tonička (jiná Tonička :)) A Hipík a také Rozinka, což jsou již psíkové veteráni a je skvělé, jak dobře si to uvědomuje, musí to být šíleně těžký, Šárka má můj obdiv !! protože hledí hlavně na to, co potřebuje fenečka, i když to zamilování tam proběhlo taky, takže na Bobinku se přijedou podívat v sobotu noví páníci a já moc držím tlapky, aby vše proběhlo v pořádku, když to výjde, tak bude Bobinka bydlet blizoučko maminky, což by bylo prímové !! :)))))). Určitě ještě budu dodávat fotečky Bobinky z nového domova ! :)

Zuzanka se má výborně, ta už se zabydlela, dokonce kočanda Barbucha už není uražená (Zuzka jí na začátku pěkně prohnala) a přišla domů :)) Zuzka je mazlivá holčička, už pochopila, že si nebude věci vynucovat vrčením, doma zůstává v klidu, když jsou páníci v parku, je z ní také skvělý aportér a prostě jí páníci mooc milujííí :)))) Zatím nemám společnou fotečku její smečky, fenečka Bára hárá a psík Sam je z toho teď paf, takže focení teď není možnééé :)) Ale já si na to ráda počkám, zatím mám fotečku, jak si Zuzka hoví u páníka a opravdu vypadá velmi velmi spokojeně, je nádherná !! :))))


No a Dášeňka ? :-) Ta už opustila hlídací tetičku Janičku a odstěhovala se do nového domova !!! :)) V úterý přijela slečna Adélka s maminkou a začalo seznamováníčko, Dášeňka si jich nejdříve až tak nevšímala, ale vzala si piškotku, tak Janča poradila, aby si jí nevšímaly a že ona sama příjde a taky že jo !! Během chvilinky si Dášeňka vyskočila mamince Adélky na klín a nechala se krásně drbat :)) Bylo z toho samozřejmě dojetí, což já se vůbec nedivím, ale myslím, že holčička nemohla dát lépe najevo, že tohle by teda šlo :) Po příjezdu domů si Dášeňka oblízala celou rodinku, nejvíce tatínka Adélky, který do té doby až tolik s pořízením psíka nesouhlasil, no tímhle zákrokem byl názor zcela změněn !! :)))))))))) Hned si taky našla místečko na křesílku a spokojeně usnula, prostě jak kdyby tam byla odjakživa :)) A i Dášeňka bydlí blízko Šárky, takže Rozinka bude pravidelně vídat už dvě holčičky :))) Samozřejmě, že až Ivanka uzná za vhodné, že už by to šlo i s Toničkou, tak pojedeme Šárku s Rozinkou a taky Bobinku a samo i Dášeňku navštívit a já už se na to mooooooooooooooooooooc těším :)))))
Seznámení Dášeňky s novou rodinkou :o)Tak a to je úplně vše, jak jsem slíbila, určitě dodám fotečky ještě Bobinky a její nové rodinky, ale myslím, že jinak je tahle kapitolka alá záchrana Loučovické smečky úspěšně za námi, jsem opravdu neskutečně ráda, jak to všechno vyšlo a že jsme mohly takhle pomoct, neumím si představit, že by se to neuskutečnilo a co by se s holčičkama stalo, ani si to představovat nechci, není totiž vůbec třeba, protože holčičky mají nové domovy, mají se skvěle, rychle se všemu učí, jsou prostě neskutečně šikovné !!!! Tak se měj krásně Loučovická smečko a já si dál a dál budu zjišťovat a psát si s vašima páníkama o tom, jak se máte !!!! :-)))))))))AKTUALIZACE 7.12. - 17:30

Dneska mi přišel mejlík od Marči - paničky Zuzanky :) Shodly jsme se na tom, že Zuzanka byla evidentně ve smečce kápo, ta která velí, vůdce smečky, zatím jako jediná měla trošku konflikt ve smečce, ale učí se přicházet na to, že si nemůže získávat pozornost vrčením či štěkáním a rozhodně jí to pujde, Bára - původní členka smečky, už jí ukázala, že né všechno si k ní může dovolit a určitě je to tak správně :o). Když jsem mejlík dočetla, zas mi problesklo hlavou, to snad není možné, ale ty fenečky šly opravdu každá tam, kam patří, neumím si představit, že by to bylo nějak jinak, že by to bylo pomíchané, takhle to má prostě být ! :) Marča je naprosto úžasná, přesně ta pravá osubka, která Zuzanku hezky usměrní, nedá si nic líbit a když se daří, tak dá perfektně najevo, že anooo tak je to přece správně, tak to má býýýýýt :))) Zuzanka chodí na volno, nosí míček, muchluje se v postýlce, každopádně je naprosto spokojená :) Dozvěděla jsem se teda dnes, že byla u veterináře a že je zdravá, v pořádku, jediné co, tak stejně jako Tonička musela mít někdy v životě štěňátka a ke všemu musela být sama ještě naprosto mladoučká, když se to stalo :-(( Jak už jsem psala,nechci domýšlet, co se s těmahle štěniskama stalo, vůbec :-( Ale teď už k tomu mejlíku, kopíruji ho tak jak je a k tomu přidávám tři fotečky, které mi dnes přišly, Zuzanka byla dnes s paničkou pracovat, tak se jukněte, jak jí to šlo :)))).

Dobrý den,
posílám pár zpráviček o Zuzce, koukala jsem jaký jste holkám udělala krásné stránky, tak ať tam má taky nějakou aktualizaci :-).
Zuzka měla včera dvakrát konflikt s Bárou. Ona je Zuzka dost suverénní, až mě to překvapilo, jak na Báru vrčela a prosazovala se. No, a Barča hárá, tak je trochu nervózní... Takže ráno ji jen schumlala pod sebe a byl klid. Ale bohužel jen na chvíli, Zuzce otrnulo a na odpolední procházce Báře brala míček (což jí nevadí) a vrčela na ni - a to jí už trochu vadí. A odstrkovala ji ode mne, což jí vadí asi nejvíc. No, a Bára je už taková, že pořád nic, ustupuje, uhýbá, ignoruje - a pak usoudí, že už to stačilo a následuje okamžitý výchovný zásah. Takže Zuzku sejmula, tentokrát trochu víc, jsou z toho tři ranky - nic velkého a vážného, ale Zuza je teď trochu zaražená. Je mi jí líto, na druhou stranu si dost koledovala a asi podcenila váhový rozdíl - při šarvátkách v původní smečce byly síly přeci jen rozdělené rovnoměrně... Myslím ale, že se holky srovnají, když bude Zuzka Báru respektovat, bude to OK. Musí si uvědomit, že já teď Báru nezačnu zanedbávat, že každý dostane svůj díl pozornosti a lásky. Bude chvilku trvat, než si srovná v hlavičce, že se není čeho bát a že už bude dobře. Taky až přejde to hárání bude Bára přátelštější... Je teď nervní, odhání Sama a všechny psy i feny od sebe... Sama z toho byla zaražená, co provedla, dostala vynadáno, na druhou stranu svým způsobem byla v právu - kdyby na Zuzku zaútočila bezdůvodně, to by koukala. Ale to snad nehrozí.
Holky jsou teď spolu jen pod dozorem, jinak je Zuzka se Samem a Bára v jiné místnosti - stejně by musela, kvůli hárání. No, a Sam, to je dobrák, jen je teď celej špatnej z toho hárání, chudák... Už aby to bylo za námi!
Co se týče loužiček, první den byla popletená a udělala jich pár doma. Přes noc i bobek. Ale v neděli už nic... Když koná venku, chválím, když doma, hudruju...jako na štěně. Protože mám možnost ji kdykoliv vypustit na dvůr myslím, že to pochopí rychle.
Dneska ji mám s sebou v práci - aby se mnou taky byla sama, bez smečky a taky pojedem k veterináři, kvůli pčíkání. Dneska mi to přijde v pohodě, ale pro jistotu ať jí poslechne... A chci se poradit ohledně kastrace - myslím, že by to bylo nejrozumnější, rozhodně nehodlám vyprodukovat další kupu voříšků, kteří mají šanci skončit špatně.
Kočka je pořád uražená, ale včera večer aspoň přišla na večeři. Zuzka už chápe, že ji nesmí honit, problém je teď v Barbuše. Ona UMÍ trucovat a nám je líto ji vypudit z domu, když tu byla dřív. Snad to bude lepší, když jde o psa - jinou kočku doma nesnese, to už víme. Zuzka je vůbec lovec, v práci mám morče, tak tu na něj pořád číhá - stačí okřiknout, ale za chvilku to zase nevydrží a ňafne na něj. A pořád ho sleduje:-).
A bude pěknej závisláček, takže ji hned od začátku učím, že nemusí být se mnou všude, že když jdu na záchod, zase se vrátím a ona může počkat. Doma za mnou pořád chodí a Bára se Samam mají tím pádem pocit, že by jim mohlo něco utéct a chodí taky... Takže mám neustále tři psy v závěsu:-). Dneska ráno nám hupsla do poslete pěkně si tam s páníčkem lebedili... než jsem je vyhnala oba:-).
Mám problém s tím foťákem - byla jsem přesvědčená, že jsem ho zapomněla v práci. Ale tady není, tak netuším, kde je mu konec. Doufám, že ho najdu! Je mi moc líto, že nemůžu fotit Zuzčiny první dny doma... Jakmile to napravím, pošlu obrázky!
Tak se mějte, jsem ráda, že jsou všechny holky v pohodě a je to na dobré cestě. Škoda jen, že takových pejsků je spousta a člověk nemůže pomoci všem...
Marča

A teď slíbené fotečky :o)))

AKTUALIZACE 6.12. - 14:30

Šárka už napsala popis obou feneček Rosinky a Bobinky, jsou to poslední dvě fenečky z celé smečky, které ještě aktivně hledají domov, tak to sem samozřejmě vkládám, popis je to krásný, holky dokonce dostaly i pracovní názvy, takže jsou z nich už vlastně čistokrásné fenečky !!! :o)))))))

ROZINKA

Rasa: Böhmerwaldský dalmatin

Věk: 8 let

Povaha a popis: temperamentní (přiměřeně svému věku), miluje procházky, hodná, mazlivá, se psy snášenlivá, na vodítko zvyklá, učenlivá, NENÍ kastrovaná

Umístění: jen do bytu, lépe k někomu, kdo už psa měl, ale není podmínkou


BOBINKA

Rasa: Loučovický platinový retrívr

Věk: 3 roky nebo méně

Povaha a popis: velmi temperamentní, pro někoho, kdo má rád pohyb, bude výborná na psí sporty. Hodná, mazlivá, se psy snášenlivá, na vodítko zvyklá, učenlivá, NENÍ kastrovaná

Umístění: jen do bytu, lépe k někomu, kdo už psa měl, ale není podmínkou


Pokud by se vám některá z těchto krásek v nesnázích (nebo obě ) líbila, napište prosím na:

rozinkabobinka@gmail.comAKTUALIZACE 6.12. - 13:40

Odteď už jen klidné aktualizace o tom, kterak se holčičky zžívají s novým prostředím a jak se krásně socializují :)) Zatím tu mám zprávičky o Dášeňce a Rosince s Bobinkou, na fotečky Zuzanky ještě čekááám :-)) Jinak co se týče Toničky, její aktulky už budou samozřejmě na jejích stránečkách, které má společně s Jennynkou a to přímo ZDE :-)

Co se týče Zuzanky, fotečky sice zatím nemám, ale nějaké zprávičky mám také, Zuzanka celou noc prospinkala, venku chodí bez vodítka, drží se paničky a smečky a začala prý aportovat balonek :)) Zatím je jen problémek v soužití s kočičkou, kterou doma mají, bude si muset zvyknout, že je to taky člen domácnosti a že se nemůže tak moc prohánět, ale to se určitě naučí během chviličky, všechny holky jsou moc šikovný :)))

DÁŠEŇKA spinkala také celou noc, Janča s holkama spala v obýváku do čtyř do rána, pak si Dášeňka sama řekla, že potřebuje ven, tedy začala se vrtět, tak to bylo jasné, venku se hned vyčůrala šikulka jedna :) Jen teda nutno zmínit, že Dášeňka začíná nebo končí s háráním, ale dle mého začíná, psi ještě po ní moc nejdou, s tím je třeba počítat, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout, za cca dva měsíce po hárání je pak možná kastrace .... Jinak s Jessinkou už řádí moc hezky a taky si zamilovala plyšáčky, co mají doma :))))) No a taky samozřejmě kostičky a mazleníčko miluje :) Venku chodí holčička na volno, drží se tři kroky od současné paničky, jakmile je o kousek dál, hned se otáčí a kouká, kde Janča je a jestli jí náááhodou za tu vteřinku nestačila utéééct :)) Je prý moc pozorná, na jméno reaguje krásně a učí se odměňování a chválení, no myslím, že tohle holkám opravdu pujde :) Je bojácná vůči větším pejskům a vůči cizím lidem teda, ale tohle pravidelným cvičením určitě půjde taky odbourat, musí se těm holčičkám dát čas, ale když je člověk trpělivý, jde opravdu všechno :)))) Pár foteček, jak si Dášeňka užívala první noc v teplíčku najdete přímo ZDE :o)))

ROSINKA S BOBINKOU si též vedly naprosto báječně, ale lepší, než to popisovat bude přímo zkopírovat sem dopísek od jejich současné paničky :))) Tak tady je :))

Večer
Včera večer, jak už jsem psala, proběhlo v pohodě seznámení se starousedlíky .... , ovšem také pár loužiček, za které jsem holky hned sprdla (verbálně) a byt nám provoněla adventní vůně Domestosu

Noc
Rozinka si dvakrát zkusila zabrat postel a vrkala na všechny, kdo se přiblížili. Což jí neprošlo a byla odvelena na pelíšek, kde v té době byla i Bobinka. Tonička byla na svém pelíšku a já konečně vlezla do postele a hned za mnou Hipík.
Jen jsem zhasla, skočila za náma Bobinka, stočila se mi u nohou a byla zticha jako pěna (chytrá holka... ). Hipík byl taky v pohodě, tak jsem to neřešila, protože mě už padaly víčka únavou. Všichni chrupali až do rána jako dudci, jen Tonička v noci fňukla, tak jsem jí šla dát pusu a ujistit, že jí mám moc moc ráda...

Ráno
Kolem 8.00 jsem zaregistrovala nějaké hemžení, tak jsem hned vyletěla z postele, jěště se zalepenejma očima popadla všechny pejsky a honem do parku. Vyplatilo se, jako první se vyčůrala Rozinka, pak Bobinka – byly vychválené až do nebe ... Trošku jsem měla strach stran čistotnosti, teď jsem přesvědčená, že včerejší faux pas, bylo zapříčiněno změnami, které je potkaly a holky prostě měly zmatek v hlavičkách... Jo, a do výtahu, kam jsem je včera musela trochu nacpat, protože se bály, ráno šly jako by to dělaly každý den.
Snídaně také proběhla v klidu a bez šarvátek. Zkusila jsem holkám hrábnout při jídle do misky – úplně v pohodě...

Obě se moc chtějí mazlit, Bobinka už vůbec není plachá a každou chvíli si přijde pro pohlazení, dokonce se přede mnou rozvalila na zádíčka, a jak jsem si s ní hrála a drbala na bříšku, zjistila jsem, že tam má úplně jemňoučkou kůžičku jako mají štěnda, skoro se mi zdá mladší než 3 roky - uvidíme, co řekne vet.
Rozinka rychle běhá, skáče, vstává bez problémů..., zadní nožičky má maličko do O, ale to může být vrozené, nezdá se mi, že by měla nějaký problém.
Musím koupit dnes u veta nějaké spoty proti bleškám, které si holky přivezly – na to jsem si v pátek nevzpoměla... A také jim zevrubně prohlídnu uši, zdá se mi, že trošku klepaj hlavičkama...

Jsou to báječné holčičky a srdíčka

A k tomu jsem mejlíkem dostala dvě fotečky obou holčiček :)))


AKTUALIZACE 5.12. - 20:30

LOUČOVICKÁ SMEČKA ZACHRÁNĚNA !!!!!!!!!! :o)) Vůbec nevím jak začít, co psát, takže to bude asi trošku zmatené, ale jsem toho tak strašně plná, že mi to prostě musíte odpustit :o)))) Nejprve musím napsat, že největší díky patří IVANCE S MÍROU, bez jejich pomoci by se tahle akcička absolutně nemohla stát, nebýt toho, že Míra odřídil celou cestu tam a celou cestu zpátky, nebýt toho, že si Ivanka vzala Toničku, které dala nový domoc a toho, že sme na to celou cestu byly dvě, tak by se to prostě nestalo ! Stejné díky patří paní Šárce a Janě Jessinkové, které v Praze poskytly azyly pro tři fenečky a u kterých teď holčičky poznávají, co to je být v teple, hrátky s pejsky, které doposud neznaly, začínají poznávat co to je, když dostanou odměnu a od zítra se začnou učit životu ve městě a díky kterým tedy půjdou holčičky do nových domovů s perfektními základy, které jim tyhle hlídací tety mohou dát :)))) TAKŽE MOC DĚKUJU !!! Samozřejmě moooooooooooooooooc děkuju Janičce od Jennynky a nyní i Toničky, že se na celý den ujala mých pejsků a já se tak nemusela celý den strachovat, jak to sami zvládají a jak už jsou doma dlouho, takže taky moc děkuju !!! A teď už k samotnému dnešnímu dni :)))))

Dnes ráno jsem s psíkama vyběhla kolem třičtvrtě na devět hezky ven, samozřejmě jsem popadla obojky a vodítka, co jsem v tu chvíli našla ( a ještě že tak ! ) a v parčíku už jsme se potkaly hezky s Jennuškou :) Během chviličky jsme pejsky hodily hezky Janče domů a já, Ivča a samo pan řidič Míra :o)) Jsme kolem půl 10 vyráželi směr Loučovice :) Cestou proběhl výbornej obídek v restauraci Na Letišti, na kterou jen tak nezapomeneme, páč jídlo tam měli vynikající a hlavně ta rychlost, kterou nám jídlo přistálo na stole, to jsme v tu chvíli přesně potřebovali :o)). Už s plnými žalůdky jsme vyrazili dále a během nějaké chvilky jsme byli těsně před Loučovicema. Tam se nám povedlo jednou zabloudit, jedna jediná maličká špatná odbočka nooooo :) Ale Ivča si všimla rychle a během chviličky už jsme byli na místě určení. Nejprve jsme se sešli na začátku Loučovic a to s Marcelkou, která měla fenečky na starost a taky s Marčou a jejím manžílkem, lidičkama, se kterýma jsem se spojila už před tím a kteří měli zájem o Zuzanku, no prý se jedou jen podívat, podívali se tak, že Zuzanka hned dostala svůj oboječek, vodítko a dala první pusinku paničce, prostě osud :-) No ale zpět k tomu, kterak jsme se od místa srazu vydali za fenečkama. Popojeli jsme kousíček mezi nějaké baráky, kde byly zahrady v dost dezolátním stavu, zaparkovali jsme a už z okna jsme viděli pět ublafaných pidižvíků :o))) Ze začátku bylo znát, že ten kontakt s lidmi tam opravdu nebyl, všechny holčičky blafaly, pobíhaly kolem nás, zkoumaly nás, jako první k nám přišla nejstrší Rosinka a hned se s námi začala mazlit, ta byla naprosto úžasná :))) Tonička, Zuzanka a Dášeňka sice poblafály ale nechaly na sebe sáhnout a během chviličky sem si je krásně uplácela piškotkama :o)) Nejméně kontaktní byla v tu chvíli Bobinka, ta nepřišla k nikomu a při nandavání obojku se snažila trošku vyjet, ale tam to bylo jasně tím, že jí chytli a najednou na ní měl sáhnout člověk, kterého v životě neviděla. Nechala jsem tedy nandat obojek toho majitele, vzala jsem si vodítko a sama jsem jí vedla a pomaličku na ní mluvila, myslím že Bobinka dávala nejvíce najevo, že se něco děje a že jí to tedy rozhodně nenenchává chladnou. Co se týče Zuzanky, jak jsem psala, ta se tvářila, jako by její současnou smečku už někdy viděla a že pro ní nejsou vůbec cizí lidi, prostě hrdinka :))).

Po té co všechny holčičky dostaly obojky, které jsem vzala a daly jsme je na vodítko, jsme se rozloučili rychle s majiteli a odkráčeli hezky na maličkou prochajdu, aby si fenečky aspoň maličko zvykli, že teď kolem nich budou maličko jiní lidé než do teď, Rosinka šla vepředu s Mírou a tvářila se, jako když k sobě patří a byla naprosto v klídku :) Pak nastala fáze nastupování do auta. Marcelka nás upozornila, že holky jely prvně v životě minulý týden a to na očkování aže teda štěkají a blinkají a taky kakají, no s tím se dalo počítat, tyhle fenky těžko zažily někdy nějaký výjezd na výlet či kamkoliv jinam ... Daly jsme je tedy do autíka, rozloučili se a vyjeli. Při počátečních serpentínách, než jsme se dostali na normální silnici, byl skutečně problém, zastavovali jsme dvakrát, jednou jsem vzala holčičky vyčůrat a Ivča uklízela, po druhé už jsem je jen přidržela a Ivča opět uklidila :o) Pak ale nastal klídek, holky začly posedávat a pak dokonce polehávat a to dokonce Bobinka, která měla největší nervíky !!!!! Naprosto hrozně šikovný holčičky !!!!!!!!! Takže cesta k Praze proběhla krásně v klidu, proběhlo zastavení už jen jedno, kdy jsme se teda potřebovaly vyvenčit my s Ivou :-D Holky jsme zas vzaly na pár vteřinek ven a pak už jen zbývalo kousek do Prahy :)) Jako první proběhla zastávka na Hájích, kde bydlí Janička Jessinková, ta přišla rovnou s Jessinkou, na kterou Dášeňka hned vrtěla ocáskem a vypadalo to hned od začátku dobře :-)). Druhá zastávka byla na Praze 6, kde jsme osobně poznali paní Šárku, Bobinka se jí nebála tak jako když byla ještě u těch majitelů a krásně s ní holčičky odešly, ufffff to byla mise !!! A pak už zbývalo jen dojet hezky domů, kde jsem musela samozřejmě hned pro svoje pejsky,kteří mi celodenní výlet dali hezky sežrat a pěkně mě seřvali :-D. K Toničce jsem je pouštěla po jednom a opatrně, psíci jsou pašáci, opravdu si opatrně čmuchli a nechávají Toničku hezky být, Majky na ní zamával ocáskem, jako že teda jooooooooooooooo tak tebe beruuuuuuuuuuuu a tebe já si v té mojí smečce taky hezky budu hlídat, což mě uklidnilo ale nečekala jsem, že by na fenečku jako je Tonička, reagoval nějak jinak :)).

Když jsem přijela domů, začala se mi ozývat jak Janička tak Šárka a už v autě se mi ozvala Marča od Zuzanky, takže už mám nejčerstvější info o tom, kterak si fenečky vedou, takže se to pokusím přetlumočit, mám toho v hlavě tolik, že pokud to spletu, tak pardoooooooooon !!! :))))

ZUZANKA: Seznámila se se svým novým prostředím a proběhla loužička :o) Musím teda tety a páníky upozornit, že s tímhle se musí počítat, holky teď nemají zavedené to, kde se čůrá a kde ne, takže s tím budou potřebovat trošku pomoct a prvních pár dnů si povedou prostě jako štěnátka, ale nebyly v kotci dlouho, takže jim to určitě bude potřeba hlavně připomenout :))) Dále si Zuzanka ukradla svou první čokoládku, gratuluju !! :-D A taky se pořádněji seznámila se svojí novou smečkou a kočičkou, kterou prý pořádně prohnala a že prý běhaly skoro po stropě :o)) Následně usnula spokojeně na křesílku a vypadá to, že je v klidu a teplíčka si určitě maximálně užívá :)))))

DÁŠEŇKA: S tetou Janičkou odešla dá se říci bez problémů, doma snad zatím loužička neproběhla, už dostala napapkat, ale zatím nezná to, že by dostala misku, která jí pak bude zas vzata, holkám sypaly granule po celý den, takže byly zvyklé si brát co potřebují. Nutno podotknout, že i přes to jsou velmi vyhublé, což mi zpočátku z fotek ani nepřišlo, každopádně vykrmit ty pejsinky určitě nebude problémek :) Teta Janča jí naučí, že se papká jednou denně aže je nejlepší spapat celou dávku najednou, jinak pak mistička uteče a není nic :o)) Dášeňku téměř hned Jessinka začala vyzývat ke hře, ta se nejdřív tvářila, že neví jestli to myslí vážně a nebo néé, nicméně při dalším telefonátu mi bylo oznámeno, že holky spolu řádí jak černá ruka :))))) Dášeňka byla vykoupaná, páč se objevily blešky a dostala pipetku a taky prý moc dobrou kostičku na kousání, už mi dorazilo videjko, je úžasná !!! :) Janča taky přišla na to, že Dášeňka byla ve smečce ta terorizovaná, při koupání se jí spustila krev z ucha, Jana našla že ucho je čerstvě roztržené a kolem očí a vůbec po čumáčku má nespočetně jizev, takže si na ní smečka dávala pěkně smlsnout ... Asi proto je ted ta holčička maximálně spokojená a nemá absolutně problémek, už je prostě taky v teplíčku :)))) Na Dášeňku to vypadá, že už jsou zájemci, vše se dozvíme v úterý, do té doby není tahle holčička nabízena k osvojení :o))).

TONIČKA: Tonička byla po celou dobu v autě absolutně andílek, že se něco děje si všimla taky ale oproti Bobince, která cestou poplakávala, to Tonička nese tiše a bez jakéhokoliv hlesnutí, chvilkama nás pozorovala a z velké části měla hlavičku položenou u nás na opěradlce a Ivča nebo já jsme jí pořádně tu její hlavičku drbaly :)) Tonička má výraz přesně jako Fionka, ne má výraz přesně jako Jennuškošpionka, to je přesnější :) Tonička bude smutnit, byla u těch lidí nejoblíbenější, tu asi přece jen občas někdo pohladil, ale smutnit si bude určitě tiše. Rozkoukává se o něco pomaleji než ostatní holky, je o dost opatrnější a zdrženlivěšjí, ale její smečka jí pomůže k tomu, aby vše šlo tak jak má :). Koupáníčko jí teprve čeká, momentálně je dost vysílená a hodně pospinkává, ale pokrok už tam přece jen je, protože si vlezla k Janče na klín a usnula tak, což je výborný !!! :)) Loužička už teda taky proběhla, ale Tonička, stejně jako ostatní, zatím nemá venku moc čas se venčit, je poprvé ve městě, musí sledovat auta a různá světla, zvuky, lidi a přitom se přece nemůže ještě venčit no ne ??? :o))) Ale to příjde, na ty zvuky si zvykne velmi rychle a socializace taky proběhne, moji pejskové jí taky ukážou, že tu není nic zlého a nic takového už jí nehrozí !!! :)))

ROSINKA A BOBINKA: Tyhle dvě holčičky šly spolu k paní Šárce, ke skvělé osůbce, moc milé a já jí opravdu z celého srdce děkuju, že se ujala rovnou dvou holek najednou !! Rosinka a Bobinka jsou každá jiná, Bobinka není Rosinky dcerka jako ostatní holčičky, povaha je jiná a vůbec i ten vzhled :o)) Vypadá jako kříženeček kanadského retrívra :) Rosinka je nejmenší, teda společně s Toničkou a je to maminka těch tří holčiček a její osm let. Už jsem psala, že k nám přiběhla jako první, rozhodně je to neskutečnej mazlík !!!! Majitelé nám řekli, že bude mít špatné zadní nožky, Šárka ale říkala, že se jí zdají nožky být dobré nebo to alespoň nebude tak zlé, jak nám bylo popsáno, trošku si myslím, že jí k tomu pomohla ta obr zima a ty nožky musela mít nějak ztuhlé ... Bobinka, jak už jsem psala zvládala psychicky celou situaci nejhůře a nejvíce to dala najevo, ale u Šárky, jako by někdo mávl kouzelným proutkem, je z ní uplně jiná fenečka :))) Šárka má doma pejska a fenečku, oba veterány, Rosinka nejdříve trošku vrčela, ale to trvalo jen chviličku a obě holky už nyní řádí u Šárky doma jako kdyby tam byly odjakživa :)) Dostala jsem zprávičku, že už za paničkou nechodí psíci dva ale rovnou čtyři :)))))))))))))) Holky už se taky trošku najedly a zítra dostanou též pipetky proti bleškám. Taky už jsem dostala zprávičku, že když si  Šárka lehla, holky si společně s domácími psíky k ní lehly a normálně se mazlily !!!!!! K Bobince bych si do budoucna představovala určitě človíčka, který by s ní zkusil nějaký ten sport, všechny holčičky zajímají míčky a rozhodně, když jim člověk dopřeje pohyb, nebudou se tomu bránit :)))))) JINAK OBĚ HOLKY BOBINKA I ROSINKA JSOU STÁLE NABÍZENÉ K OSVOJENÍ !!!!!!!!!!!!!!
Ještě je třeba vědět, že holčičky nejsou kastrované!
Kontakt na Šárku, na který můžete posílat mejlíky ohledně zájmu o některou z feneček je takový:
rozinkabobinka@gmail.com :-).

Už jsem dostala fotečku Rosinky a Bobinky z nového (přechodného) domova, není to rozdílek ? Jako by to byly jiné holčičky, šťastnější, krásnější, spokojenější! Šárko, si zlatíčko !! :))


AKCIČKU DNES FOTIL MÍRA, MOC FOTEK SE SICE NEZTIHLO UDĚLAT, ALE JAK JE BUDU MÍT, OBJEVÍ SE TU !! A taky dostanu fotečky od tetiček a nových paniček a ty se tu rozhodně objeví taky !!!!!

Tak a to je prozatím vše, snad jsem napsala, co jsem měla, byla to skvělá a vydařená akce a ještě jednou VŠEM MOC DĚKUJU !!!!!!!!!!!!!!!!!!AKTUALIZACE 4.12. - 13:30

Je pátek, zítra nás čeká ta velká cesta pro holčičky :o)) Trošku se nám to zase hnulo, takže malá rekapitulace :-))) Tonička, jak už jsem psala najde svou rodinku v podobě Ivanky s rodinkou, na Zuzanku se přijedou podívat také lidičky, pokud by to nevyšlo a Zuzanku si neodvezli, odvezu si jí já a najdu jí rodinku. Dášeňka pujde nakonec do azylu k Janě Sottnerové, neboli tetičce Jessinkové, které jsem napsala o pomoc, neváhala ani chviličku a hned souhlasila ! Za tohle jí moc děkuju, každopádně Dášeňka stále hledá svůj domov, jen už ho bude hledat z teplého pelíšku :) Zbývalo najít páníky či dočasný domov pro tříletou Bobinku a osmiletou Rosinku, dnes se mi ozvala úžasná paní Šárka, která je ten nejlepší začátek pro tyhle dvě holčičky, Šárka už má zkušenost s bojácnejšími pejsky, ví co to obsahuje a může jim dát krásný základ, než vkročí do nového života s novými páníky :))). Píšu bojácnějšími pejsky a to proto, že ty holčičky teď neměly přímý kontakt s člověkem, ale mají ho stále zakodovaný v hlavě, holky, které se teď o ně chodí starat, si je získaly a získá si je určitě každý hodný člověk, jen jim ten člověk musí znovu ukázat, že jsou lidi i hodní, dávám těm holkám chvilku, než se jim drbáníčko, mazleníčko a muchlováníčko znovu zalíbí :)))). Což tedy znamená, že krom Toničky a Zuzanky (u které to stále ještě není ale úplně jisté) stále hledají domov tři holčičky a to:

BOBINKA - 3 roky, prý je to torpédko, určitě by ráda páníka, který by se rozhodl zkusit s ni nějaký sport, například agility a nebo jí minimálně věnoval pořádné procházky do přírody (více o její povaze napíšu, až jí osobně poznám a na základě toho, co mi napíše paní Šárka)


ROSINKA - 8 let, maminka Zuzanky, Toničky a Dášeňky, její povahu zatím popsat úplně nemohu, ale určitě napíšu více, jen co jí také poznám a také podle toho, co mi paní Šárka napíše :-)).


DÁŠEŇKA - 4 roky, bude dočasně obývat byteček společně s Janičkou a Jessinkou, které jí také dají do začátku ukázku toho, jak to vypadá, když jí člověk má pořádně rád a ukáže jí, že soužití s člověkem je naprosto bezvadná věc, myslím, že se také bude hodit na nějaký ten sportík, čtyři roky není moc a rozhodně to není pozdě na to, něco začít dělat :-)) Minimálně by tam taky měly být ty dlouhé prochajdy, přece jen je to kříženec lovečáčka :o)) Více o její povaze taky napíšu, jak budu vědět něco víc :-)).


Teď už zbývá držet nám tlapky, aby se cesta zítra vydařila co nejlépe, aby to holky krásně zvládly, jak budeme doma, hned doplním další informace, také o Zuzance, jestli se jí podařilo přemluvit lidičky, že ona pro ně bude ta pravá :))).


AKTUALIZACE 2.12. - 23:30

Tak jsme maličko zapracovaly, rozhodily sítě a situace vypadá následovně :-) Tonička - odedneška Tonnie :o) bude mít od soboty nový pelíšek v podobě rodinky Ivanky s Jájou, Mírou a samo Jennynkou :-) Dále se mi ozvala jedna paní, u které zatím nevím, zda to výjde, musí to probrat doma, ale má už doma dva pejsky a do oka jí padla fenečka Zuzanka, zítra se dozvím, zda to výjde nebo ne, pokud ano, naložíme jí v Budějkách a povezem s sebou :-) Já si tedy můžu vzít do azylu jednu fenečku, nejspíše Dášeňku, což ale neznamená, že už pro ní nehledáme domov, hledáme dál a stejně intenzivně, jen už bude prďolka alespoň v teplíčku, než své páníky najde. Zbývá najít páníky nebo alespoň dočasný azyl, kde by mohly holčičky být v teple pro maminku Rosinku a chundelatou Bobinku, za žádnou cenu nemůže jedna odejít a jedna tam zůstat, to by určitě nemohla zvládnout... Takže dál prosím, pokud sem někdo nakoukne, pošlete to dál, poptejte se, přece je nenecháme mrznout !
Nejprve je asi dobré vložit sem příběh téhle krásné smečky, tak tedy tady je :

Potřebujeme najít nové páníčky pro 5 feneček, kterým zemřeli majitelé. Dědici se o ně nechtějí starat a ani na to nemají finanční prostředky.
Fenečky byly zvyklé žít v bytě a teď jsou umístěny ve venkovním výběhu (který můžete vidět na přiložených fotkách) v obci Loučovice, kde bývá velmi krutá zima!!!

Jsou to moc milé nenáročné holky, nekonfliktní a zvyklé i na děti..Očkované a odčervené v listopadu 2009. Jsou na sebe sice zvyklé a mají se rády, ale není nutné je umisťovat společně, každá může jít do nového domova sama..
Umí krásně chodit na vodítku, u veterináře ani nepíply a byly moc hodné.
Jsou to krásné vořešice které si zaslouží nový domov s páníčky kteří by je rozmazlovali;o)

Rosina-maminka,kropenatá, stará 8 let,
Zuzanka-bílá s hnědými znaky,čipovaná, 4 roky - ???
Tonička-bílá se zlatými znaky,čipovaná,4 roky
Dášenka-bílá s černými fleky,čipovaná,4 roky - dočasný azyl v mé smečce
Bobinka-zlatá se střednědlouhou srstí,čipovaná, 3 roky

Když jsem tenhle e-mail dostala a podívala se na ty krásný holčičky, hned jsem to poslala Ivě a bylo :o))) Proběhla chvilka debatek a nakonec padlo rozhodnutí jo V SOBOTU JEDEM !!! Tady není nač čekat, tyhle fenečky potřebují teplý domov a to rychle, při nejmenším potřebují teplý azyl, ve kterém si na toho svého páníka počkají, tam kde jsou, nemůžou zůstat za žádnou cenu. Momentálně jsme s Ivčou rozhodnuté odvézt dvě fenečky, Ivča by moc ráda Toničku, která by tím získala rovnou i nový domov ;-) A mě je v podstatě jedno, kterou fenečku si povezu, nechat si jí bohužel nemůžu, ale za to jí můžu najít nový krásný a teplý domov s hodným páníkem !! Nejvíce by do azylu potřebovala Rosinka, které je osm let, bohužel, tu si vzít do smečky nemůžu :-((((((((((((((((((( Takže začínáme shánět nové páníky !!!

A zároveň prosím o pomoc, alespoň třeba s dočasným azylem pro zbývající tři holčičky, protože kdy se takoví lidičkové našli, je možné přivézt do Prahy rovnou celou smečku a nemusely bychom už v té zimě žádnou nechávat,zkuste se poptat, zkuste to poslat dál a kdyby se někdo tak hodný objevil, ozvěte se mi prosím na e-mail PCourtonova@gmail.com ... Budu čekat !!!

A teď pár foteček téhle krásné smečky :-)