Od Věžeckého rybníka na Hrubou skálu
Včéra, ačkoliv byla sobotka, se nedělo nic, tedy až na to, že jsem dala psíčkům trošku do těla a zopákli jsme hezky vše z dogdancingu a veškerou poslušnost :o)) Ale dneska jsme si to krásně vynahradili :-) Vstávání dnes bylo docela pohodlné, nejprve teda plánované na osmou hodinu, abych na vše měla dostatek času, v osm jsem se probudila, vypla budík a znovu otevřela oči v půl desáté :-D Na to, že u Torpédek jsme měli být v jedenáct, jsem teda měla co dělat :-D Dnes s námi nevyrazila Fionka špionka, která od včéra trávila svůj čásek u tetičky Ivanky a Jennynky (ona to má opravdu jak druhý domov, téměř vždy, když se jí zachce, ukáže, že by ráda šla na návštěvičku, no tak prostě jde, hrozně jí to baví, je fakt roztomiláááááá :)))). To by ale bylo, abychom příjezd neztihli včas, zabalila jsem rychle batůžek a před půl jedenáctou už jsem venčila psíčky a za chvilku už jsme frčeli do Strašnic :o)). Obávala jsem se, jak bude reagovat Majk, protože kluky nějakou dobu neviděl, tak jsem byla ve střehu, ale v následných vteřinách jsem zjistila, že úplně zbytečně :-D Mikey prostě ví, s kým vyrůstal, jakmile kluci vyběhli z baráku, Majk se trošku zakymácel, trošku hnul ocáskem a v tu ránu ležel na zádech a ani se nehnul :-D Kluci kolem něj pobíhali, vrtěli ocáskem a Majk se dál ani nehnul, prostě úplný miminko !!!! :-D Nicméně i tak jsem využila Denisky přepravky (nebo spíše Pepušáka přepravky, přece jen v ní pobývá více on :o))), dala jí k sobě na sedačku a Majk cestoval bokem :o). On totiž kamkoliv vleze, do jakéhokoliv prostředku nebo když je nějaká pauza, jednodušše usne dost tvrdým spánkem a pak když bíglíci vzadu třeba cestují, by mohlo být zle, takže Denisce moooc děkuji za půjčení, protože jsem takhle měla naprosto klidnou cestu, všichni byli spokojení a už jsme vyráželi do Podtroseckého údolí :-))).

Dnes jsme ale nevejletili sami, já měla konečně možnost osobně poznat HOLKY Z BOLKY :o)) aneb paničku Martinku a bíglí holčičky Tessu a Mínu, kterou už samozřejmě znám, protože je to odchovanec od Popinky z Per-Eleganter, kde jsem byla u miminek každou chvilku :))))) V tu chvilku pro mě začal další trošku stresííík a to díky tomu, že Mínušce jsou necelé čtyři měsíce a kdo pravidelně čte tyto stránky, tak ví, že Majky a štěňátka, to opravdu nejde dohromady (kdo je pravidelně nečte, se to dozvěděl právě teď :-D), nicméně Majk mě překvapil po druhé :o) Při vítání trošku vycenil, ale to bylo vše, chvíli běhal s náhubkem, pro jistotu, ale pak jsem mu ho mohla klíďo sundat, protože milý Majk s Mínuškou běhal, ona ho pořád následovala, skákala mu po hlavičce a dál ho následovala a Mikey jako nějakej velkej brácha se nechal, vodil jí travičkou a pobíhal s ní, jak jen to šlo, takže jsem z něj opravdu jelen :-D. Sherrynka dnes opět přilnula k Denisce, že prý, když jsme na výletě, tak vůbec nejsem její panička žeee :)) A Žaža ta byla jako vždy naprosto nadšená, opět lítala sem a tam, provokovala ke hře a neskutečně krásně si hrála s malou Mínou :) Taky si chtěla hrát s Lijou, ale to měla smolíka, bo Lijánka má v lese vodítkový režim, aby nááhodou nevzala dráhu za zvířátkama :-D Takže si alespoň zase krásně zaposilovala na zádička :o). Psíci hooodně rychle zjistili, že se každou chvilku rozdávají dobrůtky, takže kolečko ode mě, přes tetu Denisku, tetu Martinu, zakončené u strejdy Honzy, se dnes zopakovalo asi stomilionkrát :-D Já byla nejprve nervozní, aby Majkýs mezi ostatními něco neprovedl kvůli jídlu, ale nic se nedělo, tak jsem byla v poho, ať si psíčkové taky trošku zaloudí no néé :-D.

Cestička byla po celou dobu naprosto pohodová, ušli jsme dvanáct krásných kilometříků, po pohodové stezce, na začátku jsme šli kolem rybníka, to by bylo, aby si největší kachny Bertík s Majkýskem nezaplavali, ale pozooor :-D Dneska normálně běhala do vody i Žanetka a skoro plavala !! :-D A pak stála u břehu, čekala na házející piškotky a v tu ránu u ní najednou byl i Pepí, oba po bříško ve vodě a koukali na sebe, jací jsou to pašááááci :-D Mínuška si tam dala pár hracích koleček s Tessou a Zipím, mimochodem tihle tři jsou příbuzníí :-)) Tessulka je Mínušky teta a Zipí je bratránek, tudíž je Tessa samo tetička i Zipího :o)) Takže taková rodinná sešlost :-). Díky počasí, které bylo naprosto ukázkové, samo na objednávku :o), dnes vyraili ven i všichni kolisti, takže jsme si opět vyslechli větičky o tom, kolik že máme pejsků a že je to úroda a kdepak jsme to našli a jestli jsou na prodej :-D A taky jsme měli možnost zjistit, že spousta dětí, je vychovaných lépe, než spousta dospělých :o) Pokaždé, když k nám přišlo dítko, slušně se zeptalo, zda si může nějakého pejska pohladit, bylo mu to dovoleno a musím říct, že se chovali k pejskům opravdu hezky :-)) A hned na to přišel nějaký dospělý a vyloženě se vrhl mezi smečku, aby osahal úplně všechny, aniž by se zeptal, jestli to třeba nevadí :-D Což je teda trošku zarážející, ale co se dá dělat, naštěstí jsou na tohle psíci opravdu nekonfliktní a spousta s nich to ještě ocení, takové podrbáníčko, to stojí za to, no ne ?? :o)))). Co nám trošku cestu znepříjemňovalo, byla ta spousta bláta a že ho bylo ! A taky hooodně vody :o) No a taky sem tam spadlý strom, ale nebylo to nic, co by nám cestu překazilo, jen jsme si jí chvilkama museli spestřit :-D Aby toho na štěndo nebylo moc, udělali jsme i přestávku, abychom nabrali maličko sil pomocí svačinky, ale Mínuška rozhodně nevypadala, že by to ocenila, že prý prostě hajat nebude a basta a že hodlá pokračovat prostě v cestě a ať jí nezdržujeeem :o)) Takže jsme se za chvilku zas zvedli a pokračovali v cestičce :). Terén byl samo nenáročný, to by ani jinak nešlo, mimčo nic náročného nemůže a já se přiznám, že mě to také nevadí, já jsem taky takové štěňátko :-D Náročnější byl jen jeden kopeček, který pravda, mi dal lehce zabrat :-D.

Mikey si dnes dokonce po dlouhé době zahrál na zajíčka, což se neskutečně líbilo Tesse a když přestal Majk běhat, tak ho začala pronásledovat, žďuchala do něj, jako že by přece mohl pokračovat a že chce prostě běhat ! :-D Ale v tu chvíli se Majk opět tvářil jako dospělák, takže pokračování nepřišlo, ale příjde určitě příště :-). Samo po celou cestu probíhalo foceníčko, kterého se dnes ujal Honzík, já svůj foťáček od návratu z dovolené stále nebyla schopná uvést znovu do provozu, páč je pořád zavřený v trezůrku, tak příště nooo :-D. Ale musím zmínit Mínušky šikovnost, štěndo v necelých čtyřech měsících a už má opravdu moc pěkné odložení, krásně vydrží s ostatními sedět a to musím říct, že i dlouhou dobu, po celé focení prostě, je to opravdu pašák !! To se vážně jen tak nevidí, šikovná princezna je to :-)))) Po dvanácti kilometřících jsme opět dorazili k autíku, samozřejmě v plném počtu :o)) Mikey si vlezl na své místečko v přeprace (a v tu ránu nevěděl o světě) a i ostatní si hned hajnuli, oni jsou bobečci :o)) Rozloučili jsme se s Martinkou a bígličkama s přislíbením dalšího vejletíku, jak jen to bude možné a vyrazili zpátky do Prahy a rovnou na granulky a já na výtečnou svíčkovou od maminky :-D.

Výlet byl dnes opravdu vydařený, všichni psíci byli nadmíru šikovní, opravdu mooc, samí bíglové (a jeden biteriér) a vážně se všichni krásně drží cestičky, jako vždy jsme všichni byli sehraní a každý věděl o všech pejsích, takže jsem si hlásili kdo koho vidí a to je to co se mi maximálně nejvíc líbí, díky tomu nejsou žádné problémy, co se stop týče (musím zaklepat !!), prochajda tak probíhá opravdu ve velké pohodě a mi páníci jí můžeme naprosto celou prodebatit :o)) Děkuju moooc za odvoz domů, za fotečky a samo ještě jednou za tu přepravku, bo takhle budou naše cesty opravdu poklidnějšíííí :-))). Tak a teď už šup na galérku, na které je vidět, že jsme se měli prostě opravdu maximálně báječně :o))).

GALÉRKA (od Honzíka a torpédek :o)))