Opět další dovolenkování v Bolce :o)

Protože jsem teď zase doma a pracuju tady, mám víc volného času než před tím, domluvily jsme se s Martinkou od Tessinky a Mínušky, že si zkusí vzít dovču a přijedeme k nim už takhle v týdnu :o). Marti to vyšlo, dovolenou dostala, tak jsem mohla rychle pobalit nějaké věci jak moje tak psí a jen tak takhle uprostřed týdne, přímo ve středu, jsme si odjeli do Bolky užívat si srandy a společného procházkování :-). Před odjezdem do Bolky jsme si tedy museli dát nějaké lítáníčko, aby se psíci pěkně unavili, volba padla na Hvězdu, sice jsme tam byli o víkendu, ale to vůbec nevadí, je to tam klidné, psíci tam suprově řádí, tak proč ne :o). Navíc ve všední dny v těch lesoparcích skoro nikdo není a to je taková pohodička :))). Na prochajdu s námi dnes nejela Fionka, od rána jí bylo moc špatně, udělal se jí trošku zánět v bříšku, tak dostala injekce a pak si vlezla k ségruš do postýlky, kde okamžitě usnula, tak nemělo vůbec cenu jí ještě víc zatěžovat, ale měla slíbeno, že si pro ní pak hezky přijedeme :). Ve Hvězdě psíci začli řádit ihned po odepnutí z vodítek, jako vždy to byla naprostá bžunda, Majky se opět střídal s Mínuškou v tom, kdo bude za zajíčka a ostatní je hezky lovili, Lija řvala jak divá, když za nimi běhala a když byl zrovna zajíček Majk, tak řvala nejen ona, ale i Milouš a to bych vám přála slyšet :-DD. Ve Hvězdě jsme strávili dvě hodinky, ale bohatě nám to stačilo, zima je stále pořádná a ke konci už jsme byli všichni zmrzlí, bylo na čase zase nasednout do autíka a mohlo se vyrazit směr Stará Boleslav :)). Tam už to psíci znají, hezky si proběhli prozkoumat zahrádku, jestli se náhodou něco nezměnilo a po vpuštění do baráčku všichni zamířili směr kuchyně, jj už to tam mají zmáklé :-D. Zklamaní, že nic nenašli si všichni tedy polehali na gaučík Mínuška chvilku řádila s Fionkou, které už v tu chvíli bylo o moc líp a už si i hrála a pak už to spinkalo úúplně všechno :-). Já si pro tentokrát vzala počítač s sebou, takže jsme s Marti seděly naproti sobě jako v kanceláři :-D. Večír jsme shlédly hezky filmeček a kolem půlnoci se šlo na kutě, Marti nám propůjčila zase svou ložničku, takže se nám spinkalo moooc pěkně, velká postýlka, tam se vejde pejskůůů :o)))). Moc děkujeme :) Samozřejmě, abych nezapoměla, přivítali jsme pořádně i dědu s babí čili Míru s Ivčou, to se jako musí, oni vždy psíkům pěkně prodrbou kožíšky a to by jako šlooo :-))).

Ve čtvrtek se mi dostalo lahodné bohaté snídaničky :o)) a pak následovala opět prochajda, tentokrát hezky v Bolce, cca dvouhodinový okruh a byl velmi veselý :-))) Nejdřív to tedy probíhalo v klidu, všichni psíci byli na volno a krásně poslouchali, řádili, no tak jak to oni prostě umííí :o)) Najednou koukám, cosi se na poli zvedlo, nejdřív jsem myslela, že jsou to srny, nebyly, byli to zajíci, ovšem pěkně velcí :o) Psi si jich vůbec nevšimli, tak jsem chtěla jít dál, normálně bychom to přešli, Marti dala v klidu holky na vodítko, ale v tu ránu se ozvalo hlášení od Lijánky, čimž si toho samozřejmě všimli ostatní moje psiska, Fionka neváhala a vyrazila kupředu, Majk to samé a dokonce vyběhla i Sherrka, Žanetka ta ne, ta je takovej poprděneček, stačí zvýšit hlas, takže si jen sedla a koukala, za chvilku za mnou přišla a já jí připla. Lilly se vytrhla Marti z ruky a vydala se, že by jako šla dopředu, měla ale obojek, ačkoliv v tu chvíli nefungoval (dobrá věcička :-D), povedlo se mi jí uřvat a připnout na vodítko, Sherrynka už byla docela daleko, voříšci uplně pryč, blondýnka se ale začala vracet, přece se nepožene za něčim tak rychlym neee :-D, Tak jsem jí taky přišla a pak už jsem byla docela v klídku, vím, že voříšci jsou velcí závisláci a že se hned vrátí, jediné čeho se bojím jsou myslivci, nevím co tam může být zrovna za trdlo, bojím se, aby je někdo netrefil. Nicméně Majkýsek se objevil za pár vteřin a Fionka za pár vteřin po něm, šikulkové jsou to !!! :o))) Ale raději už jsem je taky připla, za velké pochvaly samozřejmě :o) Jak jsem je připla, vyrazil přímo u nás ve křoví zajíc větší než naši psi :-D. Toho ale v tu chvíli neviděli, psíci koukali zrovna na pole, ke se jich hemžilo něco kolem deseti, Lija zpívala, Fionka vila, ostatní štěkali, krom Tessulky a Sherrynky :o)). Tessinka se tvářila, že jí to vůbec nezajímá, ale Marti ví, že by jí to začalo zajímat, ve chvíli, když by byla vypuštěná z vodítka :-D. Po těch dvou hodinkách jsme toho měly docela dost, dorazily jsme domů, daly si výbornou čínu, už i s Péťou, který se vrátil ze školy a pak nás čekala cesta do Prahy, tentokrát na I.P. Pavlova, kde na nás čekal PES JÍRA a jeho ateliérek :)))) To bylo bezvadný, strávili jsme hodinku focením, štelováním psíků, pozováním, no prostě bomba :)))). Hrozně moc se těším na fotky, jak budou hotové, určitě se tu objeví !! :))) Po příjezdu zpátky do Bolky bylo něco kolem deváté a všichni jsme byli naprosto utahaní, psíci ani nehlesli, vyčerpali je to natolik, že padli okamžitě za vlast a v průběhu večera jsme o nich už vůbec nevěděly, nevěděly jsme tedy skoro už ani o sobě, páč nás to teda odrovnalo taky a to pěkně :-D. U filmu jsme s Marti usínaly jak jen to šlo a o půlnoci jsem se sotva dokázala dovalit do postele, kde jsem poklidně zemřela :-D Ale rozhodně to stálo za to, určitě budou perfektní fotky :-)))))).

V pátek, abychom si odpočinuli od stopiček, padla volba na Stromovku, kde Marti ještě nebyla a já tam byla před dávnou dávnou dobou, počkali jsme nejdříve na Péťu, kdyby chtěl jet s námi, ale dneska se mu nechtělo, tak hezky zůstal doma a já s Marti vyrazila :-) Lijánka nám to jako vždy zpříjemňovala krásným kňučením, jako vždy, když se v autě nudí, to já miluju !!! :-D Jak jsme dorazily, psíky jsme pustily a mohlo se vyrazit, co psát, když si to užívali tak jako si užívají každou prochajdu ? Dobrá, maličko pozměníme, dneska si psíci hodně nacházeli všemožné dobrůtky, takže jsme chvilkama s Martinou musely vypadat jako naprosté psychopatky :-D Ono totiž, jak se z takové smečky rozhodne zlobit jeden, rádi se k němu přidají i ostatní :-D Mína to dokonce dovedla k dokonalosti, když najednou vyrazila vpřed, nikdo jiný nic necítil a ona běžela cca dvěstě metrů, aby našla lahodné hovínko, no není to borec !! Myslím, že takovej noc, jen tak nějaký pes prostě nemá :-DDD Pašááák je to :-D Ale jinak samozřejmě, abych psíkům nekřivdila, nebylo to jen o jídle, to bylo jen občas na nějakých usecích, jinak opravdu poslouchali hezky a hlavně si zas úžasně hráli, dneska dokonce zajíčka dělala i Lija a dobře se dnes i fotilo, konečně se mi mialičko povedlo nastavit foťák, což se mi v předešlých dnech moc nedařilo, neztíhám to, když je chvíli totálně tma a chvíli vykukuje sluníčko, to mi nemůže to počasí dělat, ať už je prostě sluníčko pořád a hotovo :-D Zpátky už jsme se vracely za stmívání, vyrážely jsme maličko později, ale krásně nám to vyšlo tak akorát, vyšlo nám to zas na dvě hodinky a psíci se zdáli být spokojení :o))). Doma se ještě řádilo, na zahrádce chvilku taky, ale jinak to krásně spinkalo :) Tedy do doby, než přišla nááávštěvičkaaa, jooooooo dnes jsme zas viděli tetu Áju :)) Muselo se pořádně přivítat a pak se Majky s Fionkou střídali, kdo bude sedět Áje na klíně, oni prostě se budou chovat a basta !!! :-D Tak jsme zase všechno hezky prodebatovaly a zdrbly, ani nevím už, uběhlo to tak rychle, že jsme se ani nenadály a Ája už zas upalovala domů, hrůza toto !! :-D Večír jsme zkoukly zas filmeček a jako vždy kolem půlnoci jsem zaplula s psíkama do postele, ti mě obklopili tak, že mi chvilkama bylo i pekelné horko :-DDD.

V sobotku sme procházkovat nevyrazily a to proto, že nás v půl třetí čekal odjezd do Prahy směr Ivanka s Jennynkou a následně směr Masečín, kde nás čekal intenzivní trénink pod vedeném pana Spolka :)) Marti vzala Tessinku a daly si dvě hoďky hopsání u Evi, která postavila dva parkury právě proto, aby mohli běhat i začounci, což je super, že i dál můžem jezdit takhle spooolu a Tessinka o běhání nepříjde :-)) V autě jsme měly lopatu pro jistotu, že bychom někde zapadly, páč od večera předchozího dne zas padaly z nebe ty bílý věci, který už mi opravdu lezou na nervy :-D. Ale jelo se dobře, Marti je výborná řidička, takže jsem neměla strach, že bychom něco nezvládly, do Masečína jsme dorazily krásně za včasu, potkaly se s Romanem a holčičkama Poppinkou a Taffinkou a vydaly se na pidi chvilkové venčeníčko po okolí :). Pan Spolek nám zas dal dnes pěkně do těla, trénovali jsme hodně vysílačky a vůbec věci, které opravdu trénovat potřebujeme, každému se jako vždy věnoval hodně individuálně, když se nedařilo, poradil a běželo se znovu a když se dařilo tak normálně tleskal a úžasně nás povzbuzoval, chválil jak úžasné máme psíky, jen ti páníci se musí zlepšit !! :-D Což je samozřejmě pravda, já mám stále co zlepšovat :o))) Když jsem běžela jednu sekvenci s Majkem, donutil mě, abych mu opravdu víc věřila a šla od něj ještě dál, Majk to zvládl bravůrně, všude de sám a když mu opravdu správně ukážu, vůbec s ním být nemusím a ztíhám vše dobíhat i s předstihem, ale zrovna tady, když byl látkový tunel, za ním jsem měla přeběhnout, abych Majka navedla na skočku se nám povedl husarský kousek, kdy jsem Majka vyslalal do jednoho tunelu, zůstala stát hodně daleko a navedla do látkáče, rychle jsem přebíhala, ale Majk už tam byl, já vylítla do vzduchu, Majk mi zádama škrtl o podrážky, já dopadla a Majk už skákal správnou skočku :-D. Za to jsme dostaly náramný potlesk a uznání, že Majk je rychlej opravdu neuvěřitelně :-DDDD. Já to říkám pořád !!! :-D. Jinak jako vždy jsem krásně první hodinu předváděla úplné trdýlko, ale druhou hodinu už to bylo maximálně bezva, psi se i víc soustředili a já taky, Fionka předvedla, že to její nesoustředění v první hodině bylo jen jako a že ona běhá opravdu úžasně, že si krásně začíná hlídat zony (samozřejmě ještě né vždy), že má náběhy do slalomu super, pokud jí do toho neleze panička a že není o nic míň rychlejší, než Majkýs :o))). U Liji jsem dnes dostala báječnou radu, jak trénovat vysílačky u tunelu, protože ty opravdu nemáme, u zahnutého tunelu se musím otáčet tak, abych běžela podél něj, jinak se Lilly vrací zamnou, no vypadá to, že až budou penízky, budeme muset koupit tunel a začít makat :o))). Nicméně se mi dostalo několik dalších rad a dnes poprvé jsme s Lilly zvládly opravdu vysílání do tunelu, šmarja to bylo radostiiiiiii :))) Jinak i Lilly předvedla, že se nenechá zahambit a že je sakra rychlá :o))) Sherrynka dnes běhala s tetou Ivankou a moc krásně jim to šlo, jen chvilku Sherrynka tetu trápila, ale fakt jen chvilkuuuuu :o))))) A samozřejmě i Jennynka dnes ukázala, jak krásně jde dopředu a moc hezky jí to šlo :) A Tessince ? Tessince to taky dnes šlo naprosto parádně !!!! Marti jí dnes nechala běhat na eskách, protože medíkové překážky jí dělaly trošku problém a nechtěla skákat a to byl dnes úplně jiný pejsek, ona je hrozně moc šikovná holčička ! :o))) Dnešní trénink byl prostě pecka :-).  Po třech hodinkách strávených v Masečíně jsme pak zas nasedly do autíka a jely domů, vysadily Ivanku s Jennuškou a dneska i s Fionkou, aby si zas trošku odpočinula, přece jen má antibiotika a řádila a běhala opravdu hodně :) a já jela dál do Bolky, čeká nás zítra troška trénováníčka holek z Bolky :o)))).

A bylo to tak, dnes v neděli nás opravdu čekalo velké trénování !! Přeesněji trénování Frisbee, které čekalo Mínušku a trénování dogdancingu, které čekalo Tessinku :-). Vzaly jsme tedy dopoledne Mínu a Majkýse, který měl frisbee předvést, vzaly jsme taky Péťu a šlo se na pole :o). Péťa se ujal Majkýse a začal mu házet talíře a my se věnovaly Míně, která byla fakt úžasná :o)) Prostě talent od přírody, drrrž a pusť, žádnej problém, jen na začátku koukala po Majkovi, který byl o kus dál, takže jsme se nakonec přiblížily k němu a Míně dávaly oddych, kdy běhala společně s Majkýskem :-))). Panička se začala učit, jak se s ní přetahovat, kdy jí talíř hodit, aby to měla hezky za odměnu, protože když se přetahuje moc dlouho, ztrácí pak psík pozornost, musí prostě za diskem občas běhat a pozoooooor, začala jsem vysvětlovat, kterak se bude učit nosit disk pomocí stopovačky a milá Mína se rozběhla za diskem a bravůrně ho přinesla zpět mě až do ruky :-DDDD. Totálně mě dostala :-))))) Jak píšu, talent od přírody prostě :o)))). Takže se učí u paničky chytat do tlamičky, pouštět, držet a pak dostává rollery, které nosí zpátky a vypadá to, že tohle jí bude opravdu velmi velmi bavit :-)))). Ještě lepší to určitě bude, až tam nebude ani Majkýs, až se bude soustředit opravdu jen na paničku a né na dalšího psíka, který běhá, na to je zatím čas, nejdřív se musí naučit soutředit na jednu věc, až se to naučí, už jí běhající Majk nebude zajímat, bude mít svoje běháníčko :)))). Nicméně zas si spolu opravdu úžasně zaběhali a ty xichty, které přitom házej, jsou super :-DDD. Po příchodu jsme si vzaly pro změnu Tessinku a to je další talent od přírody :o)) Tessinka začíná tancovat, nejdřív jsem ukázala jak učit otočky na obě strany, to byla otázky asi 30 vteřin, Tessinka to zvládla hned :) Tak jsem přidala pomaličku učení osmičky, s tím, že to bude určitě už na dýl, no trvalo to asi dalších 30 vteřin :-D. Tak jsem přidala učení syslíka, podávání packy, to bude potřeba chvilku pilovat a nakonec ještě sudy na obě strany, to byl maličko problém a tak jsem měla konečně možnost zadat domácí úkol :-D I když už jsem dostala zprávičku, že už to zvládá Tessinka na jednu stranu moc pěkně, to není fér :-DDD. Tak si na příště napíšu, v čem budeme pokračovat a to by bylo, aby z Tessinky nebyla super tanečnice, páč jí to jde opravdu moc pěkně :-)))). Odpoledne si všichni psíci ještě hráli nějakou dobu na zahrádce, páč dnes bylo krásně, mohli být venku a pak už nás čekala jen cesta domůůů, Marti byla opět tak hodná a odvezla nás a tak jsme zpátky v našich Vršovicích nooo :o)) Ale zas tu máme Jennušku s Toničkou, to taky není vůbec špatný, ty my máme samozřejmě moc rádi !! :))) Jen ten park bychom vyměnili za nějakou zahrádku s domečkem, joooooooo to jo a moc :o))) Tak a to je z dnešního vyprávění úplně vše, opět je to maličko dlouhý článek, ale neumím psát prostě krátce, tak doufám, že se to dalo alespoň číst !!! :))) A teď už šup na velmi velmi bohatou galérku :o)))).

GALÉRKA