Z Obroku na Husu

Jak jsem psala již v novinkách, když nemáme chvilku agi, tak pro změnu doháníme vejletíky a tento týden se nám to daří přímo ukázkově :-). Stejně jako minulou sobotu, tak i tuto sobotu to byl výlet ve znamení pouze strakatých bíglíků, protože Majkýsek odjel s tetou Jančou a Jessinkou na předváděčku flyballu do Ctěnic a Fionka už od včéra byla u tetiček Ivči a Janči, kde to má túze ráda, ale to už každý vííí :-))) Vstáváníčko dneska bylo úžasné, protože u kluků ve Strašnicích byl srázek naplánovaný až na půl dvanáctou :-) Takže jsem v klídku vyšla s holkama v půl jedenácté, zvládly jsme ještě venčeníčko s Ivou, Jennynkou a Fionkou a na místě určení jsme byly na minutu přesně, jako vždyy :-). Dnes jsme vejletili všichni opět na Kokořínku, cestička se nazývala Z Obroku na Husu a i když jsme byli na Kokořínsku i minulou sobotu, co se týče stopiček a zvířátek, dnešek byl vskutku divočejší :-D. Na místo, odkud jsme vycházeli jsme dorazili ještě s předstihem, ale další účastníci výletu dorazili hned chviličku po nás a byly to jak jinak, než naše oblíbené holky z Bolky, dneska šel dokonce i holek mladší páník Péťa neboli jednoduše synátor paničky Martinky a dorazili společně s Mínušky bráškou Tercískem a páníkem Kubou :-). Dnes nás čekalo 13 kilometříků, což jsme se mrňatům snažili vysvětlit, nicméně jsme záhy zjistili, že Mína s Tercískem jedou na vesmírný pohon :-D. Protože ti dva se na chvilku nezastavili, ani na maličkou chviličku, ani když jsme jim dělali přestávky, aby si mohli odpočinout a nabrat síly, ne prostě žádné odpočívání, je zbytečné strácet vteřiny, které si jeden může problbnout ne ??? :-D Lijánky čmucháníčko slibovalo, že to dnes bude maličko divočejší, chvilku šla na volno, pak na vodítku, ale dnes oproti minulým výletům měla spíše vodítkový režim, tak si zas jednou hezky zaposilovala na kšírkách a cvičila na zádíčka :o) Né že by jí to nějakým způsobem vadilo, Lija totiž ve chvíli, kdy nasává stopičky, stejně nevnímá, co se kolem ní děje :-D. V První půlce cesty nás překvapil nemilý kopeček, opravdu, ten se mi nelíbil ani trošku, páč jsem při něm málem vypustila svou maličkatou dušičku :-D Po pár kilometrech a po pár Péťou snědených sušenek (a že jich měl zásobu !!) :-D jsme došli na úsek, kde byl opravdu hustý porost a Lija s Bertíkem naznačovali, že je vodítko opravdu dobrý nápad, šli na vodítko úplně všichni, krom štěnat, které by na vodítku nemohli provozovat to své kilometr tam a kilometr zpátky a další kilometr válení po zemi sudy zakousnutí do sebe :-D Bylo jasné, že když se odněkud ozve A KRUCI !! JEŽIŠ !! JEJDA UŽ ZAS !!!, že to znamená KRUCI VÁLÍ SE MI ŠTĚNDA POD NOHAMA :-D :-D. Ale jsou úžasní, hlavně v tom, jakou mají výdrž, jsou nezdolní :o))))).

Po tom horším úseku už to bylo dobré, tedy na nějakou dobu :o). Šlo se nám moc pěkně, sem tam mírné stoupáníčko nebo klesáníčko, ale cesty byly prímové, takové široké a to my máme s holkama rády, jojo :o))) Když se nám povedlo dorazit na Husu, což je skalnatý útvar, který má připomínat husu se sklopenou hlavou (alespoň to tam psali), já tedy musím říct, že mě to připomínalo čistě jen skálu, nic jiného :-D Já bych v tom husu nepoznala, ani kdyby to mělo peří :-D. Na tomto místě probíhalo dvoje focení, jedno ještě před husou, na skále, které se nám samozřejmě nepovedlo, páč se to tam pořád mlelo a né a a né dát do kupy jednu fotku, která by byla to ono :o) Tam se mi povedla pro změnu ale fotečka mých holek a to úúúžasná :-), no a pak u samotné husy, kde to bylo taky krapet divoké, ale aspoň ta fotečka je, nj né každý den je posvícení :-D. Pokračovali jsme dále, krafali jsme jako vždy, když Lija začla zas docela blbnout, dala jsem jí na vodítko, v jednu chvíli pak zmizel do křoví Berťas, páník ho dostal zpět na cestu, šlo se dál a najednou se za námi ozval neskutečnej řev :-D. Ano Tessa Tessíkatá vypíchla jelena a rozhodla se ho pronásledovat :-D Naštěstí v tomhle ostatní psiska nejsou až tak pohotoví, takže bylo i docela dost času je připnout a až teprve potom si všichni uvědomili, že se něco děje a rozhodli se podpořit Tessu řevem alespoň z vodítka :-D. Honzík hned připl Bertíka a vydal se do lesa spolu s Martinou, Péťou a Kubou, následovat slečnu Tessíkatou, já s Dení a zbytkem psíčků zůstala na místě a využila to k chvilkovému sednutí, které tedy bylo opravdu jen chvilkové, protože naštěstí Tessulka není lovec až takový, stačí jí pár minut a hned se začne vracet, takže celá ta akce trvala asi dvě minutky :o) Joooooo má to někdo štěstí, kdyby to byla Lilly, která by se vydala do lesa, tak na těch kládách sedím a čekám zřejmě do teď :-D. Po chvilce se ale opět vše uklidnilo a psíčkové byli vypuštěni, krom Lijánky, tu už jsem si opravdu netroufla (a nebo jo ? Teď už nevím :-D), jenže cca dva kilometry před konce Honza ukázal k lesu a naprosto klidným hlasem nám řekl, jé hele srnka :-) Ví, že musí být v klidu, protože kdyby vyhrkl, psi to poznají a v tu ránu by asi byli pryč :-D. Takže jsme si opět v klídku pochytali psíčky a koukali jak srnka míří do lesa, jenže pak jsem málem dostala infarkt, protože se zamnou ozvalo hlasité JEŽIŠ MARJA !!!!!!!!! :-D Všichni jsme s sebou škubli a následně zjistili, že se Pepí vyvlíkl z vodítka, ale o srnce nevěděl, jen Dení se takhle hlasitě leklaaaa :-D.

Srnku jsme pak křížili, takže teprve po chvilce všichni psi nasáli její stopičku a začali šílet, ti maj ale štěstí, že maj tak pohotové páníky, kdo ví, kde by teď bloudili chuděrky !!! :-D Po zbytek cesty se rozhodlo, že všichni psíčkové budou už na vodítku, že už se raději riskovat nebude, to zas za to nestojí :o) Takže už se šlo v klidu, já měla ještě chvilku připravenej foťák, kdyby náhodou tam byla ještě náká ta srnka, že bych jí blejskla, ale nebyla, Petr snědl svou patnáctou ;-D sušenku a jinak se debatilo a debatilo, dokud jsme nepřišli na cestu, po které jsme šli úplně na začátku, tam už to bylo zas úplně v klídku a psíci dostali volníčko a během chviličky jsme všichni byli u autíček :). Strakatci ještě dostali vodičku a Honzík mezi tím zjistil, že nějaký dobrák se mu zřejmě chtěl dostat do auta, protože má u kufru vytržené to cosi, co se mačká, aby se otevřel kufr, že si ti lidi nedaj pokoj :-/. No pak už nám nezbývalo, než se opět rozloučit s Tessíkatejma a Tercískem, kterému se doufám první takový společný výlet líbil a že vyrazí zas, a vyrazili jsme směr granulky, pelíšek (to pro pejsky) a obr pizza (to pro mě :-D). Ještě musím poděkovat Ivě od Jennynky (já vím, ty to děkování nemáš ráááda :-D), že mi pomohla a byla pohotová, když jsem jí najednou zavolala s tím, že mám před barákem Janču s Majkýskem a v tu chvíli jsem se nedovolala mamce (ať žijou mobilní telefony :-D), tak Ivča honem vyrazila a Majkýska vyzvedla, udělala všem kuřátko s rejžičkou a řádně mu prodrbala kožíšek !!! :o)))). Den se prostě vydařil a já se těším, až opět vyrazíme, páč nás to nesmírně baví, pokaždé, když je výlet s kamarády, je to prostě prímové :-)) A už honem na fotečky, ají tedy i lepší, ale aspoň něco !!!! :-D

GALÉRKA (bude)